Ізяславщина урочисто відзначила День Державного Прапора України

Дата: 23.08.2021 18:08

23 серпня в Україні відзначають День Державного Прапора. І хоч це свято відносно нове, та історія українського прапора сягає сивої давнини.

Так, під золотаво-синіми кольорами здобували славу князі ранньо української держави – Київської Руси-України,  жовто-блакитні хоругви  та прапори були учасниками подвигів і перемог козаків запорозьких, під  синьо-жовтим  прапором  народжувалась Українська Народна Республіка.

День Державного Прапора та День Незалежності є основними державними національними святами України, адже прапор є невід’ємним символом будь-якої країни, а щодо незалежності – то український народ віками йшов до неї у своєму святому прагненні жити в вільній, незалежній країні, однак збулася ця мрія лише тридцять років тому.

З  нагоди відзначення Дня Державного Прапора України, 23 серпня 2021 року, на площі Героїв Майдану міста Ізяслав відбулось велике святкове дійство за участі керівництва   Ізяславської міської ради, делегацій трудових колективів установ, підприємств та організацій міста, жителів та гостей міста.

Розпочався захід церемонією урочистого  підняття Державного Прапора України. Право підняти прапор було надано учаснику АТО, кавалеру ордену «За мужність» ІІІ ступеня Олександру Лісінському  та заступнику голови координаційної ради лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти Ізяславської громади Марії Шпортун.

Вітаючи учасників святкового зібрання   Ізяславський міський голова Сергій Шлегель наголосив: «Українська держава успадкувала традиції державотворення від Русі, Галицько-Волинського князівства, Великого князівства Литовського, Козацької держави, української державності початку XX століття; проголошення незалежності 24 серпня 1991 року стало логічним завершенням процесу українського державотворення».

“І сьогодні, з нашим прапором воїни Збройних Сил України, сучасні герої, зупинили російського агресора  на Сході, не допустили повномасштабної війни, не дали роздерти Україну на шматки, з українським прапором наші волонтери показали усьому світу  силу  патріотизму, єдність і незламну волю до  захисту рідної землі”, – сказав Сергій Вадимович, – Наш прапор, як і український народ, вистояв і обов’язково переможе!”.

Завершуючи своє вітання, міський голова побажав усім землякам міцності та сил, злагоди та взаєморозуміння будувати мирну, самодостатню, сучасну, цивілізовану Україну.

Присутніх, із Днем Державного Прапора України, привітав голова громадської організації ветеранів АТО Ізяславщини Володимир Павлюк.

Учасники святкового заходу вшанували пам'ять усіх борців за свободу, незалежність та територіальну цілісність України хвилиною мовчання.

Святковим подарунком з нагоди Дня Державного Прапора України стали виступи колективу народного аматорського хору імені Георгія Кірпи Клубівського сільського будинку культури, колективу народного аматорського ансамблю духової музики «Музики Надгориння» Ізяславського будинку культури та аматорів сцени ряду закладів культури Ізяславської міської територіальної громади.

З нагоди відзначення Дня Державного прапора та 30-ї річниці Дня Незалежності України представники Ізяславської міської ради: міський голова Сергій Шлегель, секретар міської ради Наталія Попко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Леся Божко, відвідали ветеранів Другої світової війни, привітали їх родини з прийдешніми святами, а також, за сприяння народного депутата України Олени Копанчук, вручили їм подарунки.

Вітаючи ветеранів, Сергій Вадимович побажав їм здоров'я, бадьорості духу, довгих років життя та подякував за нелегку благородну працю, за героїзм та звитягу заради щастя, миру і злагоди на щедрій українській землі.