Ізяславська міська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Увіковічнений Кобзар: цікаві факти про пам'ятники Шевченку

Дата: 10.08.2021 13:19
Кількість переглядів: 3449

Фото без опису

Культурологічний проєкт 
«Україна надзвичайна: 30 неймовірних фактів про Україну»

 

 Тарас Шевченко – це символ української нації та європейського вибору українців. Це геній, який заслуговує на шану і поклоніння у кожному населеному пункті. Для іноземця, котрий проходитиме повз пам'ятник з'являється прекрасна нагода насититися його енергетикою. Це один з найлегших способів пізнати душу нашого народу, зрозуміти нашу сутність, споконвічні прагнення та збагнути систему наших цінностей.

Коли відкривається пам'ятник Шевченкові – це завжди знаменна подія у громаді. А коли це відбувається закордоном – то й поготів, це місце стає осередком об'єднання українців та символізує зміцнення дружніх двосторонніх відносин між країнами. Збираючись і вшановуючи біля пам'ятника різні події, такий "монументальний брендінг" сприяє новим можливостям розвитку українській громаді нашої самобутньої культури, духовності, так само, як в незалежній Українській державі існують аналогічні умови і можливості та гарантовані усім національним меншинам без винятку, котрі теж відкривають пам'ятники своїм національним героям.

7 цікавих фактів про пам'ятники Тарасу Шевченку:

1. У Казахстані, у Форті-Олександрівському, де відбував заслання Тарас Шевченко, вперше встановили пам'ятник на його честь у 1881 році. До наших днів він не зберігся. Але саме звідти розпочинається монументальна Шевченкіана.

2. Багато пам'ятників не було реалізовано, адже проекти забраковані тодішньою владою. Перший пам'ятник на території України встановили в садибі Алчевських у Харкові у 1898 році. Але, на жаль, він довго не простояв. Він був зроблений з мармуру. Дружина Алчевська великими зусиллями врятували погруддя, і воно зараз перебуває в музеї у Києві.

3. Пам'ятники Шевченку активно почали зводити в 10-14 роках минулого століття. Активніше - на Західній Україні.

4. 1964 року у Москві дізналися, що американці разом із вільною українською діаспорою збираються встановити пам'ятник Шевченку у Вашингтоні. Микита Хрущов теж наказує виготовити пам'ятник і встановити його будь-якою ціною раніше. Відкриття вашингтонського Кобзаря зібрало 100 тисяч українців. У Мрскві пам’ятник відкрили на 2,5 тижні раніше.

5. У Чернігові пам'ятник зроблений доволі унікально. Там Шевченко в молодому віці сидить на лавці, в руках тримаючи теку зі своїми малюнками. Зображений і як поет, і як художник. Ліворуч є вільне місце, де кожен може присісти біля Шевченка.

6. Волинь теж зробила великий внесок у спадщину пам'ятників Шевченку. Чого тільки вартує пам'ятник у Ковелі, який вважається, якщо брати бронзові, одним із найвищих. Він заввишки 7 метрів. Шевченко тут зображений як апостол.

7. У світі – понад 2 000 пам'ятників Шевченку. Закордоном, враховуючи меморіальні дошки, близько 130. За масштабом монументального увіковічення в світі Шевченко входить у 10-ку.

 

 

 

#УкраїнаНадзвичайна  

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Просимо висловити свою думку щодо схвалення схеми організації руху транспортних засобів з вул. Шевченка на вул. Героя України Олександра Петраківського (Вокзальна) біля БОСів 21,9.

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь