На Ізяславщині пом'янули полеглого захисника України Василя Кобернюка

Дата: 24.07.2021 16:10

24 липня 2014 року військовослужбовець Збройних сил України, житель міста Ізяслав Василь Кобренюк загинув на сході України в зона проведення Антититерористичної операції захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України, коли "КамАЗ", на якому їхали спецпризначенці, потрапив під перехресний вогонь із засідки поблизу міста Первомайськ в Луганській області. Указом Президента України № 640/2014 від 8 серпня 2014 року "За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України" нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

У суботу, 21 липня 2021 року, для біля його могили відбувся меморіальний захід. Присутні вшану липня вали пам'ять загиблого хвилиною мовчання та поклали на могилу квіти. У заході взяв участь Ізяславський міський голова Сергій Шлегель та його заступник Василь Сложинський.

Цього ж дня, 24 липня, в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність нашої держави та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.

У заході взяли участь близькі та рідні загиблих героїв, представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, представники МВС, військовослужбовці Київського гарнізону.

Дзвін Пам’яті пролунав чотирнадцять разів ...

У цей день 2014 року, захищаючи країну від російського окупанта загинули:

Старший солдат БЕРЕСТЕНКО Ігор Петрович

Старший солдат ГРИГОРОВИЧ Олександр Валентинович

Солдат КАРАЧЕНЦЕВ Олександр Юрійович

Сержант КОБЕРНЮК Василь Іванович

Старший солдат КУЧЕРЕНКО Олександр Миколайович

Солдат ЛЕЙБА  Павло Радович

Капітан медичної служби РОКІЦЬКИЙ Сергій Дмитрович

Сержант ЧАБАН Андрій Олександрович

Сержант ЧЕРКАСОВ Володимир Юрійович

Солдат ЯКИМЧУК Тарас Володимирович

Цього дня 2015 року внаслідок збройної агресії РФ загинув:

Молодший сержант міліції БІРЮКОВ Євгеній Андрійович

У 2016 році віддали життя за Україну:

Старший сержант АРСІЄНКО Руслан Леонідович

Сержант ГЕВКО Руслан Петрович

Солдат ГОЛУБ Олег Володимирович

Відео церемонії можна переглянути за цим посиланням

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!

Довідка.

Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано плац для проведення урочистих церемоніальних заходів та Пам’ятний знак, у якій вмонтовано осколки снарядів із Дзвоном Пам’яті. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.