ЖИТТЯ ЯК СПАЛАХ (до 39-ї річниці від дня народження Олександра Кушнірука)

Дата: 21.07.2021 11:25

21 липня виповнилося б  39 років нашому земляку Олександру Кушніруку. Непоправна втрата, обірване молоде життя зробили його біографію нашою історією.

Олександр Кушнірук народився 21 липня 1982 року в м. Ізяслав Хмельницької області.

Навчався у загальноосвітній середній школі №2. Закінчив Військовий інститут ракетних військ і артилерії імені Богдана Хмельницького Сумського Державного університету і отримав повну вищу освіту за спеціальністю “Бойове застосування та управління діями підрозділів (частин, з'єднань) сухопутних військ” та здобув кваліфікацію спеціаліста військового управління, офіцера тактичного рівня.

Виконував миротворчу місію ООН у Придністровському регіоні республіки Молдова (старший військовий спостерігач).

Військову службу проходив у 8-му окремому полку спеціального призначення ГУР МО (Хмельницький) на посаді начальника штабу. Коли почалася війна на сході, тимчасово пішов начальником розвідки у 28-у механізовану бригаду. Олександр мав звання «Почесний Донор України». Здійснив 122 стрибки з парашутом.

Загинув 25 грудня 2014 року між населеними пунктами Піски і Первомайське Ясинуватського району Донецької області, підірвавшись на розтяжці під час виконання бойового завдання. Отримав військове звання підполковник (посмертно).

Похований на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Ракове міста Хмельницький.

Указом Президента України від 14 березня 2015 року №144/2015 Кушнірук Олександр Олександрович нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Згідно рішення п'ятої сесії Хмельницької міської ради № 1 від 16 березня 2016 р. нагороджений Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» жителів м. Хмельницького (посмертно).

Рішенням сімнадцятої сесії Ізяславської міської ради сьомого скликання від 11 листопада 2016 року № 4 «Про присвоєння вулицям та провулкам м. Ізяслав імен загиблих учасників антитерористичної операції (АТО)» вулиці Свободи присвоєно ім'я Олександра Кушнірука.

Рішенням 74 сесії Ізяславської міської ради 6 скликання №32 від 10 липня 2015 року присвоєно імя Олександра Кушнірука школі де він навчався  змінивши ім'я в назві Ізяславського НВК №2 з "імені М. Островського" на "імені О. Кушнірука".

21 липня 2021 року Ізяславський міський голова Сергій Шлегель, т.в.о. начальника 3-го відділення Шепетівського  територіального центру комплектування та соціально підтримки Ігор Лисай, начальник відділу організаційно-кадрової роботи виконавчого апарату Ізяславської міської ради Ірина Літвінчук, директор Іяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука  поклали квіти до погруддя Олександру Кушніруку, яке встановлено на території школи де він навчався і яка носить його імя.