Творчі колективи Ізяславської територіальної громади взяли участь у фестивалі «Болохівські гостини»

Дата: 05.07.2021 14:06

Народний аматорський ансамбль української пісні «Терниця» Ізяславського будинку культури (керівник Галина Петрувньова) та народний аматорський ансамбль «Калина-малина» села Ріпки (керівник Наталія Янюк) 04 липня були учасникам другого дня фестивалю "Болохівські гостині", що проходив у мальовничому куточку Старокостянтинівської міської територіальної громади - в селі Самчики, на території Палацово-паркового ансамблю "Маєток Самчики".

На мистецькому заході зібралися творчі колективи з різних куточків України задля того, щоб представити самобутність, народні звичаї та обряди, багатогранне традиційне пісенне та танцювальне мистецтво своїх регіонів. Глядачі мали нагоду послухати виступи народного аматорського фольклорного ансамблю "Красоля", керівник колективу Ірина Гуцол та зразкового аматорського вокального ансамблю "Viva", керівник колективу Ірина Восковецька із Полонської територіальної громади; народного аматорського вокального колективу "Чепурушки" будинку культури смт. Оржів Рівненського району Ріненської області, керівник Коник Олена; народного аматорського фольклорного ансамблю "Берегиня", села Бражинці Полонської ОТГ Хмельницької області, керівник колективу Зінаїда Хитряк; народного аматорського ансамблю української пісні "Терниця" Ізяславського будинку культури Ізяславської міської ради; фольклорного колективу "Евфонія" Гуменецької ОТГ Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, художній керівник Діана Гончар; народного аматорського вокального ансамблю "Криниченька" Білокриницької сільської ради; фолькльорного ансамблю "Калина-Малина" села Ріпки Ізяславської територіальної громади; вокального гурту "Зеленчанка" із села Зеленці Старокостянтинівської міської територіальної громади. Свято своїми виступами прикрасив зразковий танцювальий колективу "Арабеск" із міста Старокостянтинів, керівник Оксана Буєва.

Артисти вражали глядачів на тільки вокальними та танцювальними виступами, а й різнобарв'ям та красою українських костюмів. Кожен колектив представив себе прекрасно і неповторно. Кожен виступ ніс тепло, радість та викликав захоплення.

Учасників, гостей та глядачів заходу привітали керуючий справами виконавчого комітету міської ради Наталія Шабельник та начальник управління культурної політики та ресурсів виконавчого комітету міської ради Олександр Афанасьєв. У вітальному слові Наталія Шабельник зазначила що фестиваль "Болохівські гостини" проводиться на Старокостянтинівщині з метою збереження та популяризації культурної спадщини України: українських народних звичаїв, обрядів, фольклору. "Впевнена, що лише побудована на ґрунті національної самосвідомості Україна зможе посісти гідне місце в сучасній європейській спільноті держав." – наголосила вона. Наталія Іванівна від імені міського голови Миколи Мельничука подякувала колективам за участь у фестивалі та вручила пам’ятні подарунки.