Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку на ведення військового обліку

Дата: 24.05.2021 11:43

30 березня 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів  України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку  на ведення військового обліку».

Цим Законом внесено зміни до Кодексу законів про працю, Кодексу про адміністративні правопорушення та ще в 38 законів України, зокрема:  удосконалено військовий облік призовників та військовозобов’язаних, запроваджено новий вид обліку – військовий облік резервістів; забезпечується робота Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів; запроваджено новий вид служби – військова служба за призовом осіб з числа резервістів в особливий період та трудові гарантії для осіб, які проходитимуть таку службу.

Окрім того суттєво збільшуються розміри штрафів:

• За порушення призовниками, військовозобовязаними та резервістами правил військового обліку, штраф від 510 до 850 грн, раніше штраф від 85 до 119 грн. За повторне порушення  чи порушення в особливий період  - від 850 до 1700 грн, раніше – від 170 до 255 грн;
  • За порушення законодавства  про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію громадян  штраф від 1700 до 3400 грн, а посадових осіб – від 3400 до 5100 грн, якщо це перше порушення. Раніше штраф для громадян  становив від 170 до 510 грн, посадових осіб – від 510 до 1700 грн. За повторне порушення громадянам доведеться сплатити  від 3400 до 5100 грн, посадовим особам – від 5100 до 8500 грн, проти раніше діючого розміру штрафу 510-1700 грн для громадян і 1700-5100 грн для посадових осіб.
  • За пошкодження посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень  військовозобовязаних чи їх втрату  доведеться сплатити  від 510 до 850 грн. Таке повторне порушення призведе до штрафу  від 850 до 170 грн.

За ухилення від призову на військову службу  під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за  призовом з числа резервістів  в особливий період  передбачено позбавлення волі та строк  від 3 до  років. За ухилення від військового обліку  після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки штраф від 5100 до 8500 грн або виправні роботи на строк до 1 року. За ухилення від навчальних зборів  чекає траф від 8500 до 11900 грн або виправні роботи до 2-х років.

24.05.2021 р.

За матеріалами Ізяславського територіального центру комплектування та соціальної підтримки