21 березня - Міжнародний День лісу

Дата: 21.03.2021 10:04

Всесвітній день лісів святкується у день весняного рівнодення у Північній півкулі, що за традицією вважається першим днем весни і символом нового життя та нових починань. Даний період є сприятливим для  початку посадки та росту дерев.

День лісу відзначає внесок лісів та лісового господарства у життя суспільства. Щороку в цей день фахівці з усього світу обговорюють користь лісу, товарів та послуг, отриманих з лісу; люди можуть дізнатися про стале управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів  з метою їх збереження для майбутніх поколінь.

Традиція святкування Дня лісу була заснована в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Так і зародилася ідея проголошення Всесвітнього дня лісівництва, яка одразу ж була підтримана Організацією ООН з питань продовольства і сільського господарства. Європейська конфедерація сільського господарства зазначила, що Всесвітній день лісівництва потрібно використовувати для розповсюдження інформації щодо всіх аспектів багатства лісу, представлених з трьох точок зору: виробництво, захист,  відновлення.

Потрібно користуватися нашими природними багатствами так, щоб не тільки запобігти їх знищенню або збідненню, але й не призводити до негативного впливу на життєдіяльність людини, її взаємозв’язок з навколишнім середовищем.

Цьогоріч,  21 березня  у Міжнародний день лісів, який проходить під гаслом «Відновлення лісів: шлях до відродження та добробуту»  стартує акція «Створюємо ліси разом»,  яка буде  тривати по 17 квітня 2021 року – ДНЯ ДОВКІЛЛЯ.

У рамках Акції  у  ДП «Ізяславський лісгосп» заплановано:

–  посадка лісу за участі громадськості, учнівської молоді, представників органів влади та ЗМІ;

–   озеленення територій шкіл, населених пунктів Ізяславщини, доповнення породного складу парків та алей;

–  проведення майстер-класів з садіння лісу;

–  розвішування  шпаківень в лісах;

–   проведення  лекцій на природоохоронну тематику у  закладах освіти.

21.03.2021 р.

ДП «Ізяславський лісгосп»