207-а річниця з дня народження: Ізяславська громада вшанує пам’ять Тараса Шевченка

Дата: 09.03.2021 15:49

З нагоди відзначення 207-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка в місті Ізяслав біля погруддя Великому Кобзарю 9 березня відбувся урочистий захід.

Звертаючись до присутніх, Ізяславський міський голова Сергій Шлегель, наголосив: «Ми сьогодні зібралися на цьому знаковому для справжніх патріотів України місці, щоб вшанувати пам'ять великого сина українського народу, поета, письменника, художника – Тараса Шевченка. В його полум’яному слові оживає все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Кобзаря  оновлює наші душі, закликає  бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну. Тарас Шевченко -  геній, пророк, людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Він звеличив увесь український народ та всю Україну».

Також до учасників заходу звернулась ветеран педагогічної праці Олександра Свердлюк. Олександра Михайлівна зокрема зазначила: «Шевченкова поезія давно стала найважливішою і нетлінною складовою духовного єства українського народу. Шевченко – це не тільки те, що вивчають у школі, а й те, чим живуть українці всього світу. Він те -  у чому черпають свою силу, надії та наснагу».

Також під час святкового дійства було зазначено, що пророчі слова Тараса Шевчнка:

«Борітеся – поборете,

Вам Бог помагає!»,

стали гаслом з яким на бій за демократію йшли учасник Євромайдану.

Працівники Ізяславської центральної бібліотеки та вчителі і учні Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» прочитали перед присутніми окремі безсмертні поетичні твори Великого Кобзаря.

Присутні, на знак пошани до Великого Сина України, поклали квіти до пам’ятного знаку Тарасу Григоровичу Шевченку.

Шевченко – це Україна, Україна – це Шевченко. Минатимуть роки, спиватимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься у пам’яті нащадків, бо є й буде Україна, і український народ, який пам’ятає його слова Великого Заповіту:

І мене в сім’ї великій,

Сім’ї вольній новій,

Не забутьте пом’янути

Незлим, тихим словом.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

09.03.2021 р.

Відділ організаційно-кадрової роботи апарату міської ради