Учнівська молодь Ізяславщини долучились до обласного віртуального марафону «Хмельниччина читає Шевченка»

Дата: 04.03.2021 20:05

Минають роки, століття, а сила Шевченкового слова донині жива. Бо слова його гарні, особливі, важливі й досі. 4 березня працівники дитячої бібліотеки Ізяславської центральної книгозбірні, вшановуючи пам’ять Великого Кобзаря, видатного поета, художника, славного сина України, гордості нашого народу,  разом з учнями Ізяславського НВК "ЗОШ I-III ст. №2, ліцей" ім. О. Кушнірука долучились до обласного віртуального марафону «Хмельниччина читає Шевченка».

Через красу його поезії вшановували неперевершеного майстра слова. Адже його думи, його пісні, його полум'яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів. Діти урочисто та піднесено декламували вірші та уривки поем зі збірки "Кобзар". Бо ж "Кобзар" - це друга Біблія для українців, бо ж сам народ визнав його своєю книгою. Чи міг хтось у той, колишній  час передбачити, що із білявого хлопчика, котрий ріс у неволі та злиднях, виросте Великий Кобзар, чиє ім'я знатимуть на всіх континентах, називатимуть на його честь міста, села, вулиці, театри, навчальні заклади, кораблі, встановлюватимуть численні пам'ятники? Що історія його життя становитиме частину історії України? Шевченко - символ чесності, правди і безстрашності, великої любові до рідної землі. У наш час полум'яне слово Кобзаря нам дуже потрібне. Необхідні його внутрішня сила, ідеали добра, рівності, потрібне його велике прагнення свободи, потрібні його мрії про щасливе майбутнє.

04.03.2021 р.

За матеріалами Ізяславської центральної бібліотеки