«Нев’януть тюльпани у граніті, бо пам'ять людська незгаса»

Дата: 12.02.2021 19:37

Афганська війна належить до тих подій ХХ-го століття, які ще не знайшли свого повного, об’єктивного та правдивого висвітлення та аналізу. Вона ще довго залишатиметься “білою плямою» новітньої історії.

15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втратам наших воїнів, службовців. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів, котрі не сказали: «Мамо, я живий, я повернувся…».

Указом Президента в України, на підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав,  було встановлено День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який відзначається щороку 15 лютого. Напередодні відзначення цього дня та напередодні відзначення 32-ї річниці виведенню військ з Афганістану, 12 лютого, в Ізяславській центральній бібліотеці було проведено патріотичний урок «Нев’януть тюльпани у граніті, бо пам'ять людська незгаса».

На заході були присутні члени патріотичного гуртка «Каскад», що діє на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім.О.Кушнірука разом із своїм керівником, учасником бойових дій в Афганістані Васлем  Тележинським.  На заході учні Ізяславського НВК № 2 читали вірші присвячені героям Афганістану. Також усі присутні переглянули  відеоролик про Афганську війну. Перед присутніми виступив керівник гуртка «Каскад», голова громадської організації воїнів-інтернаціоналістів  Василь  Тележинський, який сам брав участь у цій війні. Він поділився своїми спогадами про жахіття війни, про героїзм бойових побратимів.

Працівники книгозбірні познайомили учнів  із матеріалами книжкової виставки «Тюльпаном чорним пам'ять пророста…».

ФОТОМАТЕРІАЛИ

12.02.2021 р.