Хмельницька область, Ізяславський район

Уряд запровадив надзвичайну ситуацію на всій території України та подовжив карантин у зв’язку з поширенням COVID-19

Дата: 26.03.2020 07:43

Вчора на засіданні Уряду було прийнято рішення про запровадження режиму надзвичайної ситуації на всій території України та подовження карантину до 24 квітня 2020 року.

Раніше режим надзвичайної ситуації був уведений в Івано-Франківській, Дніпропетровській, Чернівецькій, Житомирській, Київській, Донецькій, Тернопільській, Черкаській областях та місті Києві.

За словами першого заступника голови Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, надзвичайна ситуація в країні вводиться з метою зменшення ризику подальшого стрімкого розповсюдження небезпечної хвороби.

«Прийнятих раніше обмежувальних заходів в окремих областях вже замало. Ми маємо попередити поширення вірусу в країні, надати можливість медичним закладам  ефективно підготуватися до боротьби за життя та здоров’я людей», – зазначив Олексій Чернишов.

Чим відрізняється надзвичайна ситуація від надзвичайного стану?

Надзвичайна ситуація відрізняється від надзвичайного стану тим, що під час неї не обмежуються права і свободи людей. Але встановлює певні обов’язки для громадян.

Надзвичайна ситуація – це порушення нормальних умов життєдіяльності людей на об’єктах або територіях, через аварію, катастрофу, епідемію, стихійне лихо, епізоотію, епіфітотію, велику пожежу, застосування засобів ураження, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат, а також велике зараження людей і тварин.

Надзвичайна ситуація може бути чотирьох видів: техногенні, природні, соціальні та військові. І різнитися за рівнем: державним, регіональним, місцевим або об’єктовим.

Надзвичайний стан – особливий правовий режим, що обмежує певні конституційні права людей та надає додаткові повноваження органам державної влади. На всій територій країни надзвичайний стан може запроваджуватись строком до 30 днів, а на окремих територіях – до 60 днів. Під час нього запроваджуються певні обмежувальні заходи для громадян та бізнесу.