ЗВІТ про підсумки громадського обговорення ініціативи щодо добровільного об’єднання територіальних громад

Дата: 01.12.2017 10:56

Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних

громад», Порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад, затвердженого рішенням сесії Ізяславської міської ради 6 скликання від 26.05.2015 № 1, на громадське обговорення  винесено пропозицію депутатів Ізяславської міської ради щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

30 жовтня 2017 року до Ізяславської міської ради надійшла пропозиція дев’яти депутатів щодо ініціювання добровільного об’єднання громад відповідно до перспективного плану. Перелік громад, яким пропонується об'єднатися з Ізяславською міською радою: Білівська сільська рада (Білеве, Кіндратка, Припутенка, Припутні); Білогородська сільська рада (с. Білогородка, Рокитне); Великопузирківська сільська рада (с.Великі Пузирки, Мала Медведівка, Тарасівка); Двірецька сільська рада (с.Двірець, Білижинці); Завадинецька сільська рада ( с. Завадинці, Дібровка, Калетинці); Клубівська сільська рада (с. Клубівка, Васьківці, Ревуха); Ліщанська сільська рада (с. Ліщана, Бейзими, Григорівка, Даньківці, Чепці, Шевченка); Лютарська сільська рада (с.Лютарка, Михля, Мокрець, Новостав ); Михнівська сільська рада (с. Михнів, Закружці, Покощівка); Мислятинська сільська рада (с. Мислятин, Більчин, Більчинка, Лопушне); Новосільська сільська рада (с. Нове Село, Свириди); Поліська сільська рада (с.Поліське); Радошівська сільська рада (с.Радошівка, Путринці); Ріпківська сільська рада (с.Ріпки); Сахновецька сільська рада (с. Сахнівці, Влашанівка, Кропивна); Сошненська сільська рада (с. Сошне, Заріччя, Іванівка, Криволука); Теліжинецька сільська рада (с. Теліжинці, Калинівка, Мирне, Пильки, Чижівка); Тернавська сільська рада (с. Тернавка, Сохужинці); Топорівська сільська рада (с. Топори, Топірчики); Тишевичівська сільська рада (с. Тишевичі, Зубарі, Нечаївка); Христівська сільська рада (с. Христівка, Сморшки); Щуровецька сільська рада (с. Щурівці, Забрід, Підлісці, Щурівчики)

Відповідно до вимог чинного законодавства міським головою видано розпорядження №48 «Про вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад та її громадське обговорення»,  відповідно до якого була створена робоча група з підготовки та проведення громадського обговорення. Зазначене розпорядження оприлюднене на офіційному сайті Ізяславської міської ради 03.11.2017 року, а також в газеті «Зоря Надгориння» 09.11.2017 року.

Робочою групою в період з 03 листопада 2017 року по 29 листопада  2017 року проведено низку заходів, в тому числі, організаційно – підготовчих, інформаційних, технічних для забезпечення проведення громадського обговорення з додержанням принципів прозорості і відкритості, добровільності, відповідальності та законності.

З метою залучення максимальної кількості жителів міста громадські обговорення проводились у формі громадських слухань, прийому усних чи письмових пропозицій (зауважень), у формі опитування.

Громадське обговорення у формі громадських слухань відбулось 24.11.2017 року в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва. Повідомлення про проведення громадських слухань було оприлюднене на офіційному сайті міської ради, в газеті «Зоря Надгориння» від 09.11.2017 року, запрошення були надіслані керівникам та трудовим колективам підприємств, установ, організацій усіх форм власності на території міста.

Тема Громадських слухань: обговорення ініціативи щодо добровільного об’єднання територіальних громад. До участі у Громадських слуханнях зареєстровано:

- мешканців міста Ізяслав з правом голосу - 91 особа;

- запрошених представників суміжних громад - 9 осіб.

Під час обговорення учасникам Громадських слухань були надані відповіді на питання за темою слухань, зокрема, щодо поняття спроможності, алгоритму процесу добровільного об’єднання територіальних громад згідно чинного законодавства, можливостей приєднання до об’єднаної територіальної громади, фінансової підтримки ОТГ, переваг та проблемних питань об’єднаних територіальних громад тощо.    За результатами Громадських слухань голоси щодо підтримки ініціативи об’єднання територіальних громад розподілились слідуючим чином:

«ЗА» - 48;
«П
РОТИ» - 39.
(На момент голосування в залі були присутні  89 осіб з правом голосу)

Громадське обговорення у формі прийому пропозицій  (зауважень) тривало з 03.11.2017 по 29.11.2017 року.  Протягом зазначеного терміну на підтримку ініціативи об’єднання територіальних громад  не надійшло жодної заяви чи пропозиції. Разом з тим на адресу міської ради поступили усні та письмові звернення, в тому числі колективні, які свідчать про небажання містян створювати об’єднану територіальну громаду. Так ПРОТИ об’єднання громад письмово заявили 191 житель міста Ізяслава.  Крім того за результатами опитування мешканців міста з вищезазначеного питання зі 145-ти опитаних   ініціативу об’єднання громад підтримало 2 особи, проти об’єднання виступило 143 жителя міста.

В цілому за результатами громадського обговорення пропозиції депутатів щодо ініціювання добровільного об’єднання громад жителі міста висловивли думку:

ЗА об’єднання громад – 50

ПРОТИ об’єднання громад – 373

Зауважень та заперечень до організації та порядку ведення громадського обговорення  не надійшло.

Голова робочої групи                                                Н.А.Попко

Секретар робочої групи                                            Т.І.Ящук

Члени робочої групи:                                                 Л.П.Калитюк

О.В.Цись