Ізяславська міська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

5 поширених екологічних міфів, у які варто перестати вірити

Дата: 17.07.2025 08:45
Кількість переглядів: 89

Фото без опису

Щодня ми чуємо переконливі, але помилкові твердження про довкілля та озеленення міста. Тож зараз ми пояснимо, чому варто від них відмовитися вже сьогодні.

Міф 1. «Сортування сміття — це марна справа, бо все одно все вивозять на одне звалище»

Насправді:
Це міф. У багатьох містах України та світу справді працюють роздільне збирання та переробка. Якщо здавати відсортовані відходи до спеціалізованих пунктів чи контейнерів комунальних компаній — вони точно потраплять на переробку.

Міф 2: «Біопластик, паперові пакети та стаканчики — екологічна альтернатива пластику»

Насправді:
Не все, що виглядає «еко», справді корисне для довкілля. Біопластик часто потребує спеціальних умов для компостування (висока температура, вологість), яких немає на звичайних звалищах, і може розкладатися роками. Паперові пакети та стаканчики потребують багато ресурсів (води, енергії, деревини) для виробництва і теж можуть розкладатися десятиліттями, а деякі (паперові стаканчики) — до 400 років.
Найкраще — обирати багаторазові сумки, термочашки або пляшки.

Міф 3: Під час війни озелененням займатися не на часі

Озеленення — це не лише про красу громади, а й про безпеку та здоров'я меншканців. Зелені насадження знижують температуру влітку та покращують якість повітря, допомагають зменшити пил і шум, створюють затінок, місця для відпочинку, утримують ґрунт і воду, запобігають ерозії. Під час війни догляд за зеленими насадженнями підтримує життєздатність середовища громади, а також підвищує рівень психоемоційного комфорту мешканців.

Міф 4. «Одна людина нічого не змінить»

Насправді:
Саме з особистої відповідальності починаються великі зміни. Коли люди приймають більш свідомі рішення, це вже має відчутний результат на екосистему в цілому.

Міф 5. «Еко — це завжди дорого»

Насправді:
Екологічний спосіб життя часто дозволяє економити: наприклад, менше купувати, більше використовувати повторно, ремонтувати речі, пити воду з фільтра замість пляшок. Екозвички — це не завжди про витрати, а про усвідомлений вибір.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь