Ізяславська міська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Специфічного лікування проти кору немає. Єдиний дієвий захист – вакцинація

Дата: 08.07.2025 08:16
Кількість переглядів: 38

Фото без опису

Кір — одне з найзаразніших інфекційних захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей можуть захворіти після контакту із хворим. Найбільш вразливі до інфекції діти, які не мають щеплень. Період від інфікування до появи симптомів становить 10–12 днів. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

        

Кір може мати ускладнення:

- запалення легень (пневмонія);

- вушна інфекція (отит);

- запалення мозку (енцефаліт);

- летальні наслідки.

Специфічного лікування проти кору немає. Єдиний дієвий захист – вакцинація. Щоб уберегтися від кору, держава забезпечує всіх дітей комплексною вакциною КПК, яка захищає одночасно від кору, паротиту і краснухи. Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист.

За Національним календарем профілактичних щеплень, кожна дитина має отримати дві дози вакцини КПК — у 12 місяців та в 6 років. Щеплення — безоплатні та дозволяють сформувати специфічний імунітет.

Фото без опису

До відома:

За повідомленням генерального директора ДУ “Хмельницький ОЦКПХ МОЗ України”, головного державного санітарного лікаря Хмельницької області Миколи Габрикевича, у 2025 році в області загострилась епідемічна ситуація з кору. Сталося це, й через низьке охоплення профілактичними щепленнями підлягаючих контингентів, що є недостатнім для створення колективного імунітету серед населення краю.

 Також передумовами може бути й те, що у сусідніх з Хмельниччиною регіонах реєструється високий рівень захворюваності на кір. До того ж, кір характерний циклічністю і цей рік є роком чергового підйому захворюваності. 

Зокрема, за 6 місяців поточного року в області зареєстровано 31 випадок кору проти 3 випадків за аналогічний період минулого року. Переважна більшість захворілих — діти (21 випадок). Дві третини тих, хто захворів, не були щеплені проти кору.

Захворюваність фіксували у місті Хмельницький (25 випадків), по два випадки у Старокостянтинівській та Дунаєвецькій, і по одному — у Чемеровецькій та Новоушицькій громадах. 

У липні зареєстровано 2 підозри на кір серед дітей (Дунаєвецька та Шепетівська ТГ). Серед захворілих – одна дитина щеплена.

 

За інформацією ДУ “Хмельницький обласний центр

контролю та профілактики хвороб МОЗ України”


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь