Щорічна акція «16 днів проти насильства»
У кожному куточку світу проблема насильства є досить актуальною, вагомою та, на жаль, розповсюдженою незалежно від регіону, раси, культури, конфліктів та подій, що відбуваються в державі.
Намагаючись не замовчувати ці проблеми, а запобігти їх появі та поширенню, з 25 листопада по 10 грудня на території Ізяславщини проводилась акція «16 днів проти насильства».
Працівники служби у справах дітей Ізяславської міської ради спільно з фахівцями КУ «Центр надання соціальних послуг» намагаються донести до дітей розуміння того, що будь-які форми насилля суворо забороняються, адже вони порушують права дитини. Вносять свій внесок задля профілактики бездоглядності, безпритульності, жорстокої поведінки, суперечок в родині та у школі. Насильство поділяється на такі види, як: фізичне, економічне, сексуальне й психологічне, яким не завжди діляться - приховане страхом, соромом, зневірою у подолання.
Безумовно, подолати домашнє насильство можна лише за умови об’єднання спільних зусиль кожного громадянина, державних органів і установ та громадських організацій. Сім’я – це острівець безпеки та комфорту, спокою та затишку, розуміння та довіри, в якому немає місця для насилля.
З метою, приділення уваги громадськості до проблем насильства, у рамках проведення всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» головними спеціалістами служби у справах дітей Ізяславської міської ради Оленою Ящук та Анною Панчешною за участю провідного фахівця із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Юлії Потюк були проведені виступи та бесіди з учнями Ізяславського ліцею № 5 ім. О.П. Онищука (учні 6, 7, 8 класів), Ізяславського ліцею № 1 ім. Мирослава Поповича (учні 7-х класів), на тему:«Насильство над дітьми, його види та наслідки», «Як не стати жертвою насильства», «Конфлікт – причина насильства. Способи уникнення конфліктних ситуацій», «Попередження булінгу серед неповнолітніх».
Школярі із великою зацікавленістю слухали виступаючих, а також досить активно включилися в роботу: обговорювали проблему насильства та агресії у сім’ї та серед однолітків, демонстрували знання своїх прав, які захищає Конвенція ООН про права дитини.
Проведені заходи, спрямовані на профілактику насильства, стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей; сприяли вихованню людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.
Служба у справах дітей Ізяславської міської ради