Ізяславська міська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Захиститись від шахрайських схем допоможе пильність та обачливість громадян

Дата: 20.11.2024 17:33
Кількість переглядів: 132

Фото без опису

Війна аніскільки не заважає шахраям виманювати гроші в українців та вигадувати для цього нові схеми. Навпаки – воєнні часи дозволили їм урізноманітнити свої інструменти. Хоча банки вдосконалюють свої системи безпеки, вони не можуть захистити людей від їх довірливості.

Зловмисники пристосувалися до війни та використовують проти людей їхні тривожність та скрутне економічне становище.

У мережі шахраї поширюють посилання на фейкові акаунти Міністерства соціальної політики, які начебто обіцяють виплати 1 тис. грн від держави. Так, українські банки почали надсилати клієнтам інформаційні повідомлення з попередженнями не довіряти подібним повідомленням й у жодному разі не переходити за шахрайськими посиланнями та не вводити на сумнівних сайтах дані своїх карток.

А отримати гроші в рамках програми «є-Підтримка» можна буде через офіційний додаток «Дія», залишивши заявку.

Анонсовано, що за програмою є-Підтримка кошти нараховуватимуться на окрему банківську картку, яка оформлюється у застосунку "Дія" чи безпосередньо у фінансових установах (їх мобільних застосунках). Тож запит на отримання реквізитів ваших особистих рахунків для заповнення реєстраційних форм повинен викликати підозри.

Інколи зловмисники можуть зламати акаунт людини в соцмережах та отримати доступ до її листування. Проаналізувавши діалоги, шахраї обирають близьких та друзів жертви, які можуть погодитися без зайвих запитань надіслати гроші “для вирішення термінової проблеми”. Це можуть бути проблеми із здоров’ям або затримання правоохоронцями, ТЦК та СП, тоді злочинці просять гроші начебто на хабар.

Також поширеними стали фейкові збори на допомогу армії. Часто їх проводять від імені відомих волонтерів, зокрема створюючи їхні фейкові сторінки в соцмережах. У Нацбанку серед шахрайських схем воєнного часу виділили фейкові збори на допомогу переселенцям, малозабезпеченим і навіть плату начебто за евакуаційні перевезення (шахраї отримують передоплату за евакуацію з небезпечних районів, а потім зникають).

Щоб отримати доступ до картки, шахраї використовують номер картки, термін її дії, CVV-код (тризначне число на звороті картки), пін-код, прізвище та ім'я, номер телефону, код з смс.

Запам'ятайте! Менеджер банку не має права запитувати реквізити картки, оскільки вони йому і так відомі, також він перший повинен назвати ваше ім'я, а не запитувати Вас. Обов'язково зверніть увагу на темп розмови, зазвичай, якщо це шахрай, який видає себе за співробітника банку він буде говорити поквапливо і починати розмову зі слів “терміново, якнайшвидше, покваптеся, тобто одразу вводять в страх, що все потрібно робити швидко.

Паролі (ПІН, СVV) призначені тільки клієнту. Якщо співробітник їх запитує, значить це шахрай.

Такі самі схеми, коли Ви щось купуєте або продаєте і вас запитують, чи прийшло Вам в смс повідомленні, це також шахрайські схеми.

Також пам'ятайте, що банки ніколи не надсилають повідомлень про блокування картки.

Якщо Вам телефонують начебто із банку і хочуть дізнатися реквізити банківських карток, просять повідомити СVV код, негайно припиніть розмову та зателефонуйте у банк за офіційним номером, вказаним на картці, або на сайті фінансової установи.

Якщо Ви все ж повідомили дані своєї картки шахраєві, терміново заблокуйте її та поінформуйте про те, що трапилося правоохоронців.

Здається начебто вже всім відомо про ці схеми, але якщо проаналізувати статистику звернень осіб, які стали жертвами інтернет-шахраїв до поліції, то стає очевидно, що кожного дня відбувається зняття коштів з платіжних карток, або перерахування коштів для шахраїв.

Тому будьте обачні та бережіть себе від інтернет-шахрайства.

      Залишилися питання?

📞0 800 213 103 Контакт-центр системи безоплатної правничої допомоги (будні з 8:00 год. до 18:00 год.). Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні, або до найближчої точки доступу до безоплатної правничої допомоги за Вашим місцем проживання: сектор “Ізяславське бюро правничої допомоги” (у будні з 08-00 до 17-00,  адреса: 30300, Хмельницька область, м.Ізяслав, вул.Миколи Микитюка 16а, тел. 2-61-70)

 

Сектор «Ізяславське бюро правничої допомоги»  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь