Зустріч з родинами загиблих, безвісно зниклих та полонених бійців: підтримка та надія у важкі часи
Вчора, 14 листопада, за сприяння відділу соціального захисту населення міської ради відбулася важлива зустріч із родинами загиблих, безвісти зниклих та полонених захисників громади. До цього зібрання долучилися представники низки ключових служб і відомств, серед яких представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Хмельницькій області, третього відділу Шепетівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, відділу поліцейської діяльності №2 Шепетівського районного управління поліції ГУ НП в Хмельницькій області (з базуванням в місті Ізяслав), керівництво Ізяславської міської ради.
Захід був не лише актом підтримки родин, а й спрямований на поглиблення співпраці між відповідними службами задля покращення підтримки родин, які постраждали від наслідків російської агресії.
Дане зібрання складалося з двох етапів. Спершу представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Хмельницькій області надав докладні роз’яснення щодо напрямків своєї діяльності, детально розповів рідним полонених та зниклих безвісти захисників про процеси пошуку, ідентифікації, а також про можливості повернення військовополонених та процедури, які стосуються зниклих безвісти осіб. Зокрема було акцентовано увагу рідних бійців на важливості належної підготовки та розуміння механізмів, котрі допоможуть родинам у складних ситуаціях. Також родинам роз’яснено, що всі захисники та захисниці, які занесені до єдиного реєстру оборонців, включаються у список на обмін полоненими. Проте країна-агресор ухвалює свій список повернення з полону наших захисників.
У другій частині заходу присутні родини бійців громади мали можливість поділитися своїми переживаннями, поставити питання та отримати кваліфіковані й обґрунтовані відповіді щодо конкретних ситуацій і випадків, з якими вони стикаються. Окремо було обговорено процедуру комунікації родин зі слідчими та військовими частинами. Зокрема наголошено, що зв’язок з військовою частиною передбачено через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Також було озвучено контакти організацій, до яких можна звертатися за подальшою допомогою.
Особливу увагу було приділено процесу написання листів до своїх рідних, які наразі перебувають у полоні в окупантів, подання заяви до відповідних органів влади щодо їхніх наболілих питань; тощо. Окрім того, під час зустрічі присутні члени родин отримати індивідуальні консультації з інших важливих питань та інформаційні матеріали, які допоможуть краще орієнтуватися у процесі відновлення справедливості для своїх родин.
Зустріч вийшла насиченою та змістовною, присутні представники сімей загиблих та зниклих безвісти військовослужбовців мали змогу отримати відповіді на більшість своїх питань, налагодити взаємозв’язок з представниками структур, причетних до гарантування прав зазначеної категорії, а також поспілкуватись з поточних проблем з представниками влади, громадськими діячами, тощо.