Ізяславська міська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Ювілей довгожителів – це не просто цифри, а величезний життєвий досвід, це роки і спогади, роки щастя і турбот

Дата: 18.10.2024 20:36
Кількість переглядів: 191

Фото без опису

На Ізяславщині зберігається гарна традиція – вітати поважних довгожителів з днем народження, адже вони -  це жива історія нашого краю, носії життєвої мудрості та безцінного досвіду. Їхні долі – це свідчення незламності, витримки та відваги, які проявлялися ще в роки юності під час воєнних лихоліть та в післявоєнний період відбудови країни. З кожним роком таких людей, які пережили найважчі сторінки нашої історії, стає все менше. Наші сивочолі бабусі та дідусі – ті, хто побачив і пережив надзвичайні життєві випробування, але водночас отримав від долі довголіття і силу дочекатися сьогоднішнього дня. Їхні життєві історії – це неоціненний скарб, що зберігає пам’ять про покоління, яке пройшло через величезні труднощі, але не втратило віри в майбутнє.

Одними із когорти найстарших мешканок у нашій громаді є ювілярки, котрі проживають в м.Ізяслав:

 Валентина Іванівна Кучер, яка 18 жовтня відсвяткувала своє 90-річчя. Вона – свідок важких подій, але її життєва енергія й сьогодні викликає захоплення та повагу. Також цього ж дня поважний 95-річний ювілей  ступив на поріг господині дому Поліни Антонівни Сучкової.

Їхні роки – це не просто цифри, а величезний життєвий досвід, це роки і спогади, роки щастя і турбот, роки сумлінної та самовідданої праці, радощів, прикрощів і тривог. А також це чергова сходинка на довгому життєвому шляху іменинниць.

Вітати таких людей – це честь і обов'язок для всієї громади. Їхній приклад витримки, сили духу та невтомної праці є надзвичайно цінним для нас. У цей урочистий день до оселей ювілярок привітати із визначною подією завітав міський голова Сергій Шлегель. Усміхнені бабусі радо зустрічали гостей, дякували за теплі слова з нагоди ювілею. Очі довгожительок сяяли радістю за приділену до них увагу, адже чого варті турбота, пам'ять і звичайне добре слово у такий день.

Не дивлячись на поважний вік, іменинниці досі у строю, радують родину своїми здобутками та є гідним прикладом для наслідування. А за плечима… гіркий життєвий шлях…

Довгожительки виховувались у багатодітних родинах, як і кожному із покоління ветеранів, довелося пережити усі страхіття ХХ століття. Під час «коричневої чуми» Поліна Антонівна втратила батька, а Валентині Іванівні разом із мамою, старшою сестрою й братиком, тіткою довелось жити у маленькій хатинці бабусі (хати їхньої не було, а батько пішов на фронт) та згодом до них підселились троє нацистських окупантів, поки тривала Друга світова. Нема нічого страшнішого за війну, що принесла смерть, руїни, горе та біду. А по завершенню Другої світової - лихоліття голоду і холоду, період відбудови....

Життєвий шлях іменинниць був тернистим, чимало подій довелось пережити цим мужнім трудівницям. Важко працювали спочатку у великих містах (Поліна Антонівна – у виправній колонії Рівного наглядачем, а  Валентина Іванівна – у Дніпродзержинському на будівництві), та згодом повернулись на малу Батьківщину. Поліна Сучкова пропрацювала в Ізяславській виправній колонії № 58 телефоністкою, а згодом перейшла до бухгалтерії.

Проте Валентині Кучер довелось освоювати чимало різноманітних професій: швеї у швейному цеху м.Ізяслав, ланкової у колгоспі, також завідувала дитячими яслами, а останні роки пропрацювала поваром у дитячому садку.  

Робота забирала багато сил і часу, та були й позитивні моменти у житті ювілярок. Найцінніший їхній скарб – це їхні родини: діти, онуки (2 з них Поліни Антонівни у Збройних Силах України) та ще дочекались праонуків. Тепер іменинниці - гарний приклад для своїх домочадців. Попри всі пережиті негаразди і прикрощі нелегкої долі, довгожительки зберегли в своїй душі неймовірну доброзичливість, оптимізм, любов до життя і віру в людей. На своєму життєвому шляху іменинницям вдалось побачили не одну перемогу, а тепер ставлять собі за мету дочекатись та відсвяткувати довгоочікувану Перемогу у війні з російськими окупантами!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь