Ізяславська міська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

9 жовтня - Всесвітній день пошти

Дата: 09.10.2024 09:34
Кількість переглядів: 135

Фото без опису

✉️Щороку 9 жовтня відзначаємо Всесвітній день пошти. 

Так, технології вже давно витіснили звичне листування, проте жодні повідомлення не в змозі подарувати ті емоції🥰, якими наповнені листи📨, написані рукою✍️ дорогої нам людини. Тим більше, що сьогодні пошта - це не лише листи. ℹСучасна пошта активно працює в секторі логістики, поштово-банківських послуг, каталожної торгівлі та прямої поштової розсилки, активно розвиває інформаційні технології та електронну комерцію, впроваджує ефективні технології в доставку.

👨‍👩‍👧‍👦Когорта поштових працівників — це злагоджений механізм, який попри всі негаразди і виклики торує стежину до кожної людини. Сьогодні для багатьох людей України, особливо похилого віку, працівники пошти є чи не єдиним джерелом інформації, доброї звістки та привітного слова, адже разом із листами та газетами приносять в кожен дім надію на краще. Вони скорочують відстань між людьми, несуть радість спілкування, сприяють об'єднанню людських сердець і доль💌.

📮📦У цей непростий час, коли війна вносить свої правки у наше життя, саме працівники пошти допомагають підтримувати зв’язок між людьми, забезпечують доставку гуманітарної допомоги та підтримують економіку України.

🧡💙Дякуємо за щоденну працю, терпіння і наполегливість у роботі, за те, що прокладаєте мости дружби між людьми, яких розділяє простір.

Нехай новина про українську ПЕРЕМОГУ надійде у кожен дім якнайшвидше!

🎁З приводу свята пропонуємо вашій увазі кілька неймовірних та цікавих фактів про пошту в Україні👇:

  • Початки пошти на території України можна досліджувати ще з часів Київської Русі. У X-XIII століттях великі князі підтримували розгалужену систему комунікацій через спеціальних гінців, які передавали важливі повідомлення між містами і князівствами. Кур'єри пересувалися кіньми або пішки, долаючи велику відстань.

  • Пошта, заснована паном Бандинелли у Львові (1629 рік), вважається старою в Східній Європі.

  • З 1858 року на українських землях почали використовувати поштові марки. Це було нововведення, яке спростило процес оплати за поштові послуги.

  • Під час Першої світової війни Українська Народна Республіка (УНР) розпочала організацію власної поштової служби. Були введені перші українські поштові марки із символікою УНР. Під час створення пошта УНР виконувала важливу роль у підтримці комунікацій між урядом, військовими та населенням. Були організовані власні поштові маршрути, а також видані українські поштові марки.

  • Україна приєдналася до Всесвітнього поштового союзу (ВПС) 1947 року. Після здобуття незалежності в 1991-му Україна продовжила свою участь у ВПС вже як самостійна держава.

  • Українська пошта як національний оператор активно розвивається у співпраці з ВПС, модернізуючи свої послуги та інфраструктуру. Одним із досягнень в Україні є впровадження сучасних систем відстеження відправлень, електронних митних декларацій і послуг швидкої доставки, які відповідають міжнародним стандартам. Також вітчизняні поштові оператори беруть активну участь у міжнародних проєктах ВПС, спрямованих на покращення доступу до поштових послуг у віддалених регіонах.

  • 2019 року Україна отримала високу оцінку на Конгресі ВПС за свої зусилля з модернізації поштової служби та інтеграції цифрових сервісів.

  • Після повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію України запущено важливі гуманітарні проєкти, як-от «Посилка з домівки» та «Залізна пошта», щоб підтримати тих, хто потребує цього найбільше.

  • Вводяться в обіг легендарні марки, які репрезентують Україну у світі


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь