Через неакуратні записи в трудовій книжці можна втратити трудовий стаж
Пенсійний фонд України може відмовити у зарахуванні певного періоду робочого стажу, якщо сторінки трудової книжки заповнені з порушенням вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 року № 58 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0110-93#Text).
ПРО ЩО ЙДЕТЬСЯ?
▪️Усі записи в трудовій книжці вносяться після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення.
▪️Записи в трудовій книжці при звільненні або переведенні
на іншу роботу повинні провадитись у точній відповідності з
формулюванням чинного законодавства і з посиланням на відповідну
статтю, пункт закону.
▪️Записи виконуються арабськими цифрами (число і місяць двозначними). Наприклад, якщо робітник прийнятий на роботу 5 січня 1993 р. - у трудовій книжці записується «05.01.1993".
▪️Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.
Відомості про працівника записуються на першій сторінці
(титульному аркуші) трудової книжки. Прізвище, ім'я та по батькові
(повністю, без скорочення або заміни імені та по батькові
ініціалами) і дата народження вказуються на підставі паспорту або
свідоцтва про народження.
Після зазначення дати заповнення трудової книжки
працівник своїм підписом завіряє правильність внесених відомостей.
Першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа,
відповідальна за видачу трудових книжок, і після цього ставиться
печатка підприємства (або печатка відділу кадрів), на якому вперше
заповнювалася трудова книжка.
Якщо кадровик підприємства, установи, організації допустив помилку при заповненні вашої трудової книжки, Пенсійний фонд може відмовити у призначенні пенсії, або зарахуванні певних періодів роботи до загального страхового стажу.
Якщо Пенсійний фонд таки відмовив у зарахуванні певного періоду до страхового стажу або призначенні пенсії через неправильно заповнену трудову книжку - необхідно буде звертатися до суду та визнавати його дії протиправними. У цьому Вам допоможуть працівники системи безоплатної правничої допомоги.
Для отримання більш детальної консультації Ви завжди можете звернутися до найближчої точки доступу до безоплатної правничої допомоги за Вашим місцем проживання: сектор “Ізяславське бюро правничої допомоги”, який працює у будні з 09-00 год. до 18-00 год (вихідні: субота, неділя), адреса: 30300, Хмельницька область, м.Ізяслав, вул.Миколи Микитюка 16а, тел. 2-61-70. Або ж звернутися на єдиний телефонний номер системи безоплатної правничої допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).
За матеріалами сектору «Ізяславське бюро правничої допомоги»