Меморіальний захід у Парку Слави - це не лише данина пам’яті загиблим та померлим, але й вираз нашої відповідальності перед майбутніми поколіннями
Щороку 22 червня Україна вшановує пам'ять про тих, хто, відстоюючи свободу українців, не підкорився тоталітарному режиму та постраждав від його розправи. Сумні та болісні події тих часів й досі тривожать душу кожного українця. Друга світова війна була найжорстокішою та найкривавішою в історії людства, яка не оминула жодну українську родину. Велика кількість наших земляків, які прагнули захистити рідну землю від ворога, загинули в боях, таборах, від виснаження, голоду та хвороби. Та в підсумку здолано ворога. Таким є Український вимір Перемоги. У перемогу над нацизмом українці зробили надзвичайно вагомий внесок, але кривавий диктатор Сталін його не визнав. За кілька десятиліть так само робить нащадок радянського союзу росія – намагаючись привласнити перемогу в Другій світовій війні.
На жаль, історія повторюється. Знову на українських землях триває боротьба за життя та усю демократичну Європу. Нині вимушені боротися та захищати українську землю від рашистів, які не гребують методами своїх «історичних ворогів».
У рамках відзначення Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв Другої світової війни в Україні у Парку Слави м.Ізяслав відбувся тематичний меморіальний захід.
У спільній молитві під час заупокійної літії, яку відслужив благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницько-Шепетівської єпархії Православної Церкви України митрофорний протоієрей Володимир Ковальчук, присутні учасники заходу згадали всіх, чиї життя обірвала або скалічила кривава війна; молились за душі всіх загиблих воїнів, цивільних та всіх, хто пожертвував своїми життями на вівтар волі та свободи України.
По завершенню священнослужитель звернувся до присутніх учасників заходу, зазначивши, що для мільйонів людей 22 червня 1941 року - трагічна дата. Цей день став початком найкривавішої війни в історії українського народу. Чотири роки жахливих подій забрали життя більше, ніж десяти мільйонів українців. Нажаль, знову в нашій Україні відбуваються військові дії. Незасвоєні уроки історії коштують дорого Україні: гинуть люди, руйнуються міста та села. Тисячі знедолених людських життів… Але наші мужні захисники, як і багато років назад наші діди та батьки, виборють свободу рідної землі. І Україна неодмінно переможе! А щоб прискорити довгоочікувану перемогу над окупантами, нам слід наполегливо працювати, допомагаючи нашим оборонцям всім можливим і неможливим. А також наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстоював перемогу в жахливій війні, тих, хто став жертвою нацизму та рашизму.
Після цього присутні вшанували пам’ять померлих та загиблих хвилиною мовчання. У цей момент час ніби зупинився, і в повітрі витала тиша, наповнена скорботою та вдячністю тим, хто віддав своє життя за наше краще майбутнє.
Кульмінацією заходу стала церемонія покладання квітів до меморіалу загиблих героїв-визволителів.
Меморіальний захід у Парку Слави - це не лише данина пам’яті загиблим та померлим, але й вираз нашої відповідальності перед майбутніми поколіннями. Це є важливим нагадуванням про те, що ми повинні пам’ятати свою історію і вчитися на її уроках, цінувати мир та робити все можливе для запобігання нових трагедій.
Аналогічні заходи відбулись в інших населених пунктах Ізяславської громади.