Відбувся надзвичайно цікавий та пізнавальний культурологічний проєкт “ПЕСАХ: традиції юдейського свята”
Нещодавно в історико-краєзнавчому музеї Ізяславської громади КЗ “Ізяславський центр культурних послуг” відбувся надзвичайно цікавий та пізнавальний культурологічний проєкт “ПЕСАХ: традиції юдейського свята”. Його учасником став хореографічний колектив народного танцю “БАРВОГРАЙ” разом із керівницею колективу Зоряною КУЗЕМОЮ.
У ході заходу танцівники ознайомились із історією та традиціями святкування свята ПЕСАХ. Тема зустрічі була обрана не випадково, по-перше - адже саме у ці дні євреї відзначають це свято, а по-друге у творчому доробку колективу є “ЄВРЕЙСКИЙ ТАНЕЦЬ”, який вихованці “Барвограю” виконують з великим успіхом вже не один рік. І тому працівники музею спільно із колективом розпочали цикл заходів під загальною назвою “Історія та традиції народів, танці яких ми танцюємо”.
Щоб зануритись в атмосферу традиції святкування свята ПЕСАХ барвограйці спеціально одягнули костюми, у яких вони виконують “ЄВРЕЙСКИЙ ТАНОК”.
Працівниками музею, за сприяння Ізяславської міської єврейської общини, було підготовлено відтворення традиційного святого седеру. У ході представлення тематичної презентації завідувач музею Віктор КУЧЕРУК розповів про витоки святкування свята, про традиції проведення Песаху, одного з найважливіших свят єврейської культури та про те, із чим пов’язані звичаї єврейського народу. Особливе зацікавлення в учасників проєкту викликало представлення обов’язкових страв святкового седеру. Під час заходу його учасники отримали можливість скуштувати традиційну мацу та кошерний виноградний сік, які люб’язно було надано місцевою єврейською общиною.
Учасники заходу мали унікальну можливість доторкнутися до давніх традицій, дізнатися нові захоплюючі факти та насолодитися атмосферою справжнього общинного свята.
Окрім цього спікер заходу розповів про окремі традиційні єврейські танці.
Завершуючи зустріч, завідувач музею зазначив, що традиційно по завершенню святкування свята Песах усі учасники разом виголошували традиційну фразу: "Наступного року - в Єрусалимі", що символізує надію на світле майбутнє.
За матеріалами Ізяславського історико-краєзнавчого музею