До уваги суб'єктів господарювання, які використовують засоби захисту рослин, та власників пасік!
Мед бджолиний натуральний, принесений Божою комахою, створений самою матінкою природою – є цілющим продуктом.
Людство зазвичай асоціює медоносну бджолу лише як комаху, що виробляє мед, забуваючи про інші не менш цілющі та важливі продукти, та головне, не усвідомлюючи, що передусім бджіл використовують для запилення сільськогосподарських рослин з метою підвищення їх врожайності.
Актуальність проблеми масової загибелі бджіл впродовж останніх років тільки зростає. Основною причиною цьому є широке застосування хімічних препаратів у сільському господарстві. При цьому пестициди, якими обробляють поля проти шкідників, не завжди одразу вбивають бджіл, а роблять їх вразливими до кліщів та несприятливих факторів навколишнього середовища. Провина за отруєння лежить не тільки на замовникові хімічних обробок, значну відповідальність несуть і власники пасік. Халатність та страх бджолярів реєструвати свої пасіки з самого початку завдають шкоди і їм і довкіллю. Адже незареєстровані пасіки не проводять планового ветеринарного догляду та позбавлені професійного лікування, ускладнюють повноцінну діяльність аграріїв. Глобальний наслідок – отримання неякісного та небезпечного меду і шкода бджільництву в цілому.
З метою профілактики отруєння бджіл, підвищення рівня обізнаності щодо вимог законодавства у сфері бджільництва, в тому числі застосування засобів захисту рослин, основних причин отруєння бджіл, а також алгоритму дій при встановленні факту отруєння бджіл Міністерством аграрної політики та продовольства України розроблено наступну інфографіку