Про нюанси сплати ПДФО
Ізяславська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує, що порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету встановлено нормами ПКУ.
Зокрема, ПДФО, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України. Відповідно до частини другої статті 64 Бюджетного кодексу України ПДФО (крім податку, визначеного абзацом п’ятим частини другої статті 64 БКУ), який сплачується (перераховується) податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах ПДФО, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі. ПДФО, нарахований, зокрема податковим агентом з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачується таким податковим агентом до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису).
Суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.
У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. ПДФО, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. Тож якщо власні або орендовані приміщення (будівлі), в яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання, розташовані в різних регіонах України, ПДФО сплачується до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) таких приміщень (будівель), незважаючи на відсутність у такого суб’єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів.