Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць та провулків населених пунктів громади (на виконання розпорядження міського голови Сергія Шлегеля від 07 вересня 2023 року № 193-р.)
1. Організатор громадського обговорення:
Ізяславська міська рада.
2. Найменування іменованих об’єктів у м.Ізяслав та селах громади, які пропонується перейменувати:
м.Ізяслав
- вулицю Ломоносова; за пропозицією її мешканців перейменувати на вулицю Серпанкова.
- вулицю Матросова; для вшанування пам’яті борців за незалежність України в ХХ ст., на честь військового формування у складі Української Народної Республіки, перейменувати на вулицю Січових Стрільців.
- вулицю Некрасова; на честь Федора Ернста (1891-1942) - історика мистецтва, засновника українського мистецтвознавства, музеолога, основоположника пам'яткоохоронної справи в Ізяславі, перейменувати на вулицю Федора Ернста.
- вулицю Онищука; на честь калини, як одного з головних символів української культури, перейменувати на вулицю Червоної Калини.
- вулицю Посьолкову та провулок Посьолковий; на честь Якуба Мадлайна, архітектора, майстра львівського мулярського цеху. Вважається автором костелу у Стрию (1599), церкви Святого Івана Хрестителя в Заславі (1599-1630-ті), костелу Святого Михайла і монастиря отців Бернардинів у Заславі (1602-1630-ті), Луцької брами у Дубно (1623) тощо, перейменувати на вулицю та провулок Якуба Мадлайна.
- вулицю 9 Травня; задля увічнення пам’яті Симона Петлюри (1879-1926), державника і публіциста, верховного головнокомандувача Армії Української Народної Республіки, голови Директорії Української Народної Республіки, перейменувати на вулицю Симона Петлюри.
с. Білеве
- вулицю Мічуріна; задля увічнення пам’яті Уласа Самчука (1905-1987), видатного українського письменника і журналіста, борця за незалежність України у ХХ ст., автора твору «Марія» про насильницьку колективізацію та Голодомор 1932-1933 років, перейменувати на вулицю Уласа Самчука.
с. Кіндратки
- вулицю Гагаріна; задля увічнення пам’яті Тараса Шевченка (1814-1861) українського поета, художника, прозаїка, драматурга, політичного та громадського діяча, перейменувати на вулицю Тараса Шевченка.
с. Білогородка
- вулицю Гагаріна; задля гідного вшанування пам’яті про боротьбу та борців за незалежність України в ХХ ст. Білогородської організації повстанського комітету 9-го району в складі військ Української Народної Республіки, перейменувати на вулицю Українських Повстанців.
- вулицю Лермонтова; задля увічнення пам’яті Йосипа Пачоського (1864-1942) відомого ботаніка, професора, уродженця с.Білогородка, перейменувати на вулицю Професора Пачоського.
- вулицю Матросова; задля увічнення пам’яті Паоло Фонтани (1696-1765), волинського архітектора італійського походження, життя якого пов’язане в т.ч. з селом Білогородка, перейменувати на вулицю Паоло Фонтани.
- вулицю Пушкіна; для вшанування пам’яті борців за незалежність України в ХХ ст., на честь військового формування у складі Української Народної Республіки, перейменувати на вулицю Січових Стрільців.
с. Білижинці
- вулицю Гагаріна; на честь замку і міста Кременець Тернопільської області, якому в минулому підпорядковувалось село (колишня назва Булижинці) перейменувати на вулицю Кременецька.
с. Завадинці
- вулицю Гагаріна; задля увічнення пам’яті Зигмунта Радзимінського (1843-1928), польського історика та археолога, дослідження якого зосереджені передусім на Волині і в Україні, заступника голови земського зібрання Заславського повіту, дослідника і упорядника першого видання документів Заславського архіву, життя якого пов’язане з селом Завадинці, перейменувати на вулицю Радзимінського.
с. Клубівка
- вулицю Гагаріна; задля увічнення пам’яті Володимира Лося (1849-1888), польського художника українського походження, уродженця села (колишня назва Клембівка), перейменувати на вулицю Володимира Лося.
с. Васьківці
- вулицю 50-річчя Перемоги; на честь відомої у світі популярної української пісні «Червона рута», дорогу якій відкрив ансамбль «Смерічка», одним з солістів якого був уродженець села Василь Зінкевич, перейменувати на вулицю Червоної Рути.
с. Більчин
- вулицю Франкова Юрія; на честь людей, які займаються хліборобством, перейменувати на вулицю Хліборобів.
с. Поліське
- вулицю Наголюка; задля увічнення пам’яті Михайла Кривинюка (1871-1944), українського громадського і політичного діяча, філолога, уродженця села (колишня назва Велика Гнійниця), перейменувати на вулицю Михайла Кривинюка.
с. Радошівка
- вулицю Власюка; задля увічнення пам’яті Ольги Кобилянської (1863-1942), відомої української письменниці, з нагоди 160 річниці з дня народження, перейменувати на вулицю Ольги Кобилянської.
- вулицю Гагаріна; задля увічнення пам’яті про видатну українську князівську родину Острозьких – перших відомих володарів села (з 1396 року), перейменувати на вулицю Князів Острозьких.
- вулицю З.Космодем'янської; на честь Покрови Пресвятої Богородиці – Святої захисниці українського народу і Збройних Сил України, збереження пам’яті про Церкву Покрови Пресвятої Богородиці (1794 рік) в с. Радошівка, знищену за радянських часів, перейменувати на вулицю Покровську.
- вулицю Матросова; задля вшанування подвигу громадян, які загинули під час Революції гідності (листопад 2013-лютий 2014 р.), перейменувати на вулицю Небесної Сотні.
с. Путринці
- вулицю Олега Онищука; на честь Акту Злуки УНР та ЗУНР (22 січня 1919 року), перейменувати на вулицю Соборности.
- вулицю Михайлова; задля увічнення пам’яті князя Романа Мстиславовича (бл.1152-1205), волинського князя, засновника Галицько-Волинської держави, на прикордонних теренах якої засновано середньовічне поселення (ХІІ –ХІІІ століття), що було попередником с.Путринці, перейменувати на вулицю Князя Романа Великого.
с. Топірчики
- вулицю Гагаріна; на честь жителів села, їх копіткої праці на землі, перейменувати на вулицю Селянська.
с. Щурівці
- вулицю Богуцького; задля увічнення пам’яті про рід Тобілевичів, представники якого: Іван Карпенко-Карий, Микола Садовський, Панас Саксаганський, Софія Тобілевич зробили визначний вклад у справу відродження національної ідентичності, розвиток українського театру, драматургії, предки яких є вихідцями з с. Щурівці, перейменувати на вулицю Родини Тобілевичів.
3. Суб’єкти, що внесли пропозиції: ГО «Товариство культурної спадщини «Заслав'є», мешканці вулиці Ломоносова у м.Ізяслав, комісія з питань найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території населених пунктів Ізяславської міської ради.
4. Строк проведення громадського обговорення (подання пропозицій):
З 11 вересня 2023 року до 11 листопада 2023 року.
5. Поштова та електронна адреса для надання пропозицій, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, яке винесено на громадське обговорення:
6. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення:
Літвінчук Ірина Василівна, начальник відділу організаційно-кадрової роботи апарату виконавчого комітету Ізяславської міської ради, старости старостинських округів.
7. Подання пропозицій за формою:
Прізвище, ім’я, по-батькові, адреса проживання: __________
Пропозиції з обґрунтуванням: ________________________
Міською радою здійснюється збір пропозицій фізичних та юридичних осіб, громадських об’єднань у письмовій/електронній формі.
8. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення:
Звіт за результатами обговорення буде оприлюднений на офіційному веб-сайті Ізяславської міської ради https://izyaslav-miskrada.gov.ua/ у розділі «Новини» протягом 14 днів після закінчення обговорення.
Ізяславська міська рада
11.09.2023 р.
Результати обговорення (пропозиції/зауваження)
21.11.2023 р.