Завершено об’їзд закладів освіти Ізяславщини
Минулого тижня проведено традиційний щорічний об`їзд закладів освіти Ізяславщини на предмет готовності до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період. Розуміння готовності до навчального процесу наразі зовсім інше. Два роки заклади освіти переживали онлайн-навчання через пандемію, тепер маємо черговий виклик — пов'язаний із повномасштабним вторгненням окупантів на територію України.
Оскільки навчальні заклади Ізяславської міської територіальної громади повинні відповідати новим вимогам (обов’язкова наявність в них укриттів), проводяться заходи щодо посилення безпеки дітей та педагогічних колективів. Адже навіть в умовах війни наші діти повинні мати доступ до якісної освіти.
У ході комісійного обстеження проведено огляд приміщень всіх закладів дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти громади, пришкільних територій, перевірено підготовку тепломереж, медичного обслуговування дітей та працівників, санітарний стан харчоблоків, стану заготівлі продуктів харчування та забезпечення технологічним обладнанням, меблями, тощо. Також, перевірено стан протипожежної та електробезпеки, підготовку до осінньо-зимового опалювального періоду (системи опалення, запаси вугілля і дров).
Оскільки зараз найголовніша вимога до всіх закладів освіти громади – наявність належно облаштованої захисної споруди, де діти перебуватимуть у випадку оголошення повітряної тривоги, тож уся увага комісії була прикута саме до готовності укриттів приймати дітей.
Упродовж 2022-2023 років у більшості сховищах було виконано величезний обсяг робіт, адже далеко не в усіх закладах освіти громади підвальні приміщення раніше використовувались у навчальному процесі, оскільки перебували у вкрай непридатному для перебування дітей стані або не відповідали вимогам чинного законодавства та безпеки. До робіт по облаштуванню укриттів були залучені педагогічні колективи, техпрацівники та батьки.
У ході перевірки члени комісії звертали уваги на наявність другого виходу з укриття, міцність конструкції, систему вентиляції та штучного освітлення, засоби пожежного захисту, санвузли, достатню кількість місць для сидіння, а також на забезпечення аптечками з медикаментами для надання невідкладної допомоги та питною водою, тощо.
У ДСНС наголошують, що обладнання укриттів розраховується на безперервне перебування людей впродовж не менше 48 годин. А тому у деяких сховищах, які слугуватимуть на час повітряної тривоги як класи, уже стоять шкільні парти. В інших приміщеннях, призначених для укриття під час повітряної тривоги - відведено під зону відпочинку, які мають відволікати дітей від тривожних емоцій. Подбали і за оздоблення стін, які прикрашають дитячі малюнки на тему патріотизму.
Відтак наразі майже повністю завершено відповідні роботи в освітніх закладах. Залишилось провести деякі дрібні роботи. Крім того, огляд закладів освіти громади показав, що були виявлені окремі недоліки та недопрацювання, які керівники закладів освіти пообіцяли усунути до початку очного та змішаного навчання, яке розпочнеться уже з 1 вересня. Організація та проведення подібних перевірок дуже важливі не тільник для освітніх закладів, а й для педагогічного колективу, адже їх визначна керуюча роль при виникненні пожежі може врятувати чиєсь життя.
Також за результатами огляду буде складено акти перевірки готовності навчальних закладів до роботи в новому навчальному році. Якщо навчальний заклад не відповідатиме вказаним вимогам, його двері можуть не відкритися для офлайн.
Треба зазначити, що адміністрації та працівники закладів освіти громади за підтримки батьків та місцевого бюджету доклали максимум зусиль, щоб створити умови для комфортного та безпечного навчання школярів у 2023/2024 навчальному році. Адже педагогічні працівники та персонал закладів освіти із нетерпінням очікують на зустріч зі своїми вихованцями та учнями в новому навчальному році.