Ізяславська міська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Звернення міського голови з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Дата: 22.06.2023 08:42
Кількість переглядів: 195

Фото без опису

22 червня 1941 року, 04:00 ранку, лише одна мить - і ріки крові, шквал болю, смертей та страждань… Друга Світова війна, захопивши територію сучасної України, з горем увірвалася в кожну українську сім'ю, кривавою лінією пройшла через кожне серце українця, кожну долю. Довгих 5 років в житті тих, кому вдалося пережити весь той жах. А багатьом не судилося…Вся територія України була одним з ключових місць ведення бойових дій, тут по декілька разів прокотилися смертоносні фронтові вали.

Кожного разу у цей день ми знову повертаємося до 1941 року, аби з глибокою повагою згадати тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані. Про тих, хто боровся за своє життя, але так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом виборював нашу свободу у страшному поєдинку з нацизмом.

Друга світова війна – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Саме як страшну трагедію її пам’ятають і згадують в усьому світі. Безповоротні втрати України в цій війні – 8-10 млн. осіб, які загинули під час бойових дій, через окупаційний терор та голод в тилу, примусовий вивіз до Німеччини в трудове рабство і концтабори. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тисяч сіл.

Переживши з величезними втратами Другу світову війну, український народ ніколи не хоче її повернення. Та, на жаль, слова «це ніколи більше не повториться» - стерті. Через 80 років Україна знову у вогні, знову як в
ті страшні часи несе непомірні жертви, втрачаючи кращих із своїх дітей,
знову  виборює для всього цивілізованого світу право на свободу. На зміну нацизму виникло ще страшніше явище, назва якому – рашизм. Ці російські нелюди вже дев’ятий рік знищують вщент міста, села нашої країни, вбивають і ґвалтують людей зі страшною злістю і ненавистю до всього українського. А злочин на Каховскій ГЕС, що немає аналогів у всьому світі, являється геноцидом і екоцидом Херсонщини, України та всієї Європи.

У День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні згадаємо всіх загиблих і безвинно вбитих наших громадян. Імена всіх визволителів у роки ІІ Світової війни, сучасної російсько - української війни, борців за незалежність України, жертв нацистських таборів та російських окупаційних військ назвати не можливо, однак ми вклоняємося їхньому подвигу, вони назавжди залишаться в історії рідного краю. Перемога буде неодмінно за Україною. Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим Героям!

З повагою,

міський голова Сергій Шлегель


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь