Сформовано Координаційну раду з питань громадського бюджету
З метою вдосконалення діалогу між владою і громадою, створення та підтримки повноцінного громадського простору, активізації місцевих ініціатив жителів Ізяславської міської територіальної громади щодо участі у бюджетному процесі, залучення громадськості до розподілу коштів міського бюджету для вирішення соціально значущих питань на сесіях Ізяславської міської ради рішенням сесії було схвалено Положення про громадський бюджет в Ізяславській міській територіальній громаді та Програму ”Громадський бюджет Ізяславської міської територіальної громади на 2022-2024 роки”.
Громадський бюджет – це частина міського бюджету, місцева ініціатива, форма прямого волевиявлення жителів територіальної громади, що впроваджує інноваційні механізми залучення громадськості до розподілу коштів міського бюджету та спрямована на демократичний процес обговорення громадою окремих напрямів використання бюджетних коштів. Громадський бюджет надає можливість кожному мешканцю територіальної громади брати участь в прийнятті рішень стосовно призначення частини коштів з міського бюджету.
Загальний обсяг фінансових ресурсів міського бюджету, необхідних для реалізації Програми про громадський бюджет на 2022-2024 роки, складає 1900,0 тис.грн., зокрема передбачено на:
2022 рік - 400,0 тис.грн.,
2023 рік – 600,0 тис.грн.,
2024 рік - 900,0 тис.грн.
З метою організації виконання рішення Ізяславської міської ради від 30.11.2021 р. № 18 «Про затвердження Положення про громадський бюджет в Ізяславській міській територіальній громаді», розпорядженням Ізяславського міського голови від 28 січня 2022 року №14-р сформовано Координаційну раду з питань громадського бюджету (постійно діючий орган, члени якого, в межах чинного законодавства України, координують виконання основних заходів щодо впровадження та функціонування громадського бюджету в Ізяславській громаді, визначених Положенням про громадський бюджет), яка діятиме протягом двох років. Координаційна рада працюватиме у формі відкритих засідань.
Бажання долучитися до змін у житті своєї громади зголосилися п’ятеро представників громадськості. Також до складу постійно діючого органу включено п’ятеро представників виконавчих органів міської ради та п’ятеро депутатів міської ради.
Обов’язками Координаційної ради є:
надання висновків та рекомендацій до кожного проекту поданого для реалізації в рамках громадського бюджету;
рекомендування проектних пропозицій для виставлення на голосування членами територіальної громади;
попередній розгляд проектів звітів про виконання проектів у рамках громадського бюджету;
проведення своїх засідань гласно та відкрито, публікування протоколів засідань і завчасне повідомлення через офіційний вебсайт ради про час та місце засідання;
виконання інших обов’язків, які випливають з мети створення Координаційної ради.