Майстер-класи допомагають повернути дітей переселенців в їхнє дитинство хоч на кілька хвилин
Цими днями відбулись чергові майстер-класи для дітей із родин, які переїхали на Ізяславщину через війну.
Цього разу учасники вчились виготовляти вироби з соломи. Захід відбувся на базі Ізяславського історико-краєзнавчого музею. Діти з великою цікавістю слухали розповідь майстра Ляшука Василя Васильовича про таємниці соломи, про те, як її треба готувати для виробів. А який захват в очах дітей був, коли вони побачили вироби майстра.
Учасники майстер-класу навчились, поєднуючи красу природи з символічним значенням рослин, робити собі обереги. Працювали з великим задоволенням! Лише руки та уява.
Соломоплетіння одне із найдревніших народних ремесел. Людина здавна навчилася використовувати солому злаків. Солома «взувала й одягала». Нею покривали дахи будівель, утеплювали житло, годували худобу, на ній спали. Соломоплетіння характерне для всіх слов’янських та землеробських народів, як сильний оберіг – чарівний предмет, що призначений захищати свого власника, амулет щастя, здоров’я і гаразду.
А у с.Топори для дітлахів переселенців провели майстер-клас з виготовлення листівок нашим захисникам. По завершенню занять на дітей чекав сюрприз, а саме іграшки із повітряних кульок.
Подібні майстер-класи допомагають таку категорію дітей знову повернути їх в дитинство хоч на хвилинку, знову посміхатися.