Квіти з пластику – отрута для довкілля і шкода для здоров'я людини
Наближаються провідні вихідні. За усталеною традицією мешканці та гості Ізяславської міської територіальної громади будуть віддавати шану померлим близьким і родичам покладанням до їхніх могил квітів.
А тому закликаємо громадськість утриматися від покладання пластикових квітів та вінків на кладовищах, адже ця традиція наносить велику шкоду навколишньому середовищу.
Крім викидів в атмосферу під час їх виготовлення, використані штучні квіти тоннами накопичуються на кладовищах та на полігонах побутових відходів. Пластикові вироби мають у своєму складі шкідливі речовини, які потрапляють в землю і забруднюють навколишнє середовище.
Крім того, час розкладу пластику та паперу, просоченого парафіном, дуже тривалий: пластикові вінки, які несуть на кладовище, часто містять барвники, токсичні речовини, які пізніше, через 100-200 років, потрапляють у ґрунт. І всі ці речовини, мікрочастинки потім з ґрунтовими водами також потрапляють до питної води і забруднюють її.
А деякі жителі громади взагалі спалюють штучні квіти - це робити категорично заборонено! Під час згоряння виділяються в атмосферу токсичні речовини, зокрема діоксин.
Священнослужителі уже давно виступають проти штучних квітів та вінків на кладовищах. Ця традиція поширилася на нашій території ще в радянські часи, а от в Європі вона не знайшла підтримки, бо там впродовж століть існує звичай відвідувати могили померлих з живими скромними квітами.
Альтернативою пластиковим квітам можуть стати вінки з живих квітів та хвої, газонна трава та живі квіти, висаджені в ґрунт.
Вшанування пам’яті покійних має починатися не з вибору квітки, а із шанобливого ставлення до їхнього останнього пристановища.
А тому закликаємо громадськість не використовувати штучні квіти, вінки, корзини та інші ритуальні товари, виготовлені із пластику на цвинтарях Ізяславської міської територіальної громади!