Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Щорічно в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка починається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини.
Основними завданнями акції є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашнього насильства та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об’єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.
З метою попередження вчинення насильства, привертання уваги суспільства до проблем подолання насильства в сім’ї, протидії жорстокого поводження з дітьми 25 листопада головним спеціалістом відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради Іванною Чепелюк та інспектором ювенальної превенції ВПД № 2 Шепетівського РУП Іллею Риголем проведено виступ для учнівського колективу Білогородської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Особлива увага під час спілкування приділялася питанням домашнього та шкільного насильства, булінгу. На завершення діти отримали буклети «Стоп домашньому насильству» з корисною інформацією.
Якщо Ви або Ваші близькі страждають від домашнього насильства, не потрібно це терпіти й приховувати. Краще раз і назавжди припинити знущання, ніж соромитися зізнатися в цьому, прирікаючи себе і своїх дітей на довгі страждання. Сучасне розвинуте суспільство не сприймає насильства, а рішення проблеми заподіянням фізичного болю повинно раз і назавжди зникнути зі «списку можливих варіантів».
Куди звертатися за допомогою, якщо стали жертвою домашнього насильства
викличте поліцію за номером 102;
зателефонуйте на Національну “гарячу лінію” для дітей та молоді за номером телефону: 0-800-500-225 або з мобільного 116-111 чи до національної «гарячої лінії» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123;
якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства і потребуєте медичної допомоги, одразу звертайтесь до лікарні чи поліклініки. Звідти інформацію передадуть до поліції;
зверніться до фахівців із соціальної роботи, які нададуть психологічні консультації;
якщо у сім`ї є діти, які стали жертвами насильства або були його свідками, тоді слід звернутися до відділу «Служба у справах дітей» міської ради;
отримати безкоштовну юридичну допомогу можна в Центрах безоплатної правової допомоги. Юристи можуть допомогти із розлученням та захистом майнових прав.
Надати тимчасовий притулок жертвам домашнього насилля або ж допомогти вирішити деякі проблеми можуть громадські організації, наприклад, “Ла Страда Україна”. Зокрема, посприяти з одягом для дитини, їжею, ліками.
Відділ «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради