Проводиться масштабна інформаційна кампанія з протидії шахрайствам
Як не прикро це констатувати, але шахраї розвиваються з кожним днем і знаходять все нові шляхи та методи, як ошукати громадян. Тому ми з вами маємо активно протистояти цьому наступу, розвиватися, щоб вчасно розпізнавати їхні гачки і не потрапляти на вудку ошуканців.
Поліція Хмельниччини долучається до масштабної інформаційної кампанії з протидії шахрайствам, започаткованої НБУ та кіберполіцією.
Ми закликаємо кожного з вас стати активним борцем проти цього виду злочинів. У більшості випадків люди стають жертвами шахраїв саме через свою необізнаність і недотримання правил платіжної безпеки. Тож читайте, дивіться, слухайте самі і діліться цими знаннями з родичами, знайомими та близькими. Тільки разом ми зможемо протистояти шахраям і впевнено сказати їм #ШахрайГудбай.
Отже, не розголошуйте всі реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку16-значний номер карти – єдине, що ви можете повідомити за телефоном чи вислати в повідомленні. І цього цілком достатньо для того, щоб людина змогла перерахувати вам кошти!
Тримайте в секреті три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів.
Підключіть SMS-інформування стосовно операцій з платіжною карткою.
Встановіть індивідуальні ліміти на операції з вашою платіжною карткою.
Використовуйте віртуальну картку для розрахунків в Інтернет. Перераховуйте необхідну суму з основної картки на віртуальну перед здійсненням покупки.
Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті – негайно телефонуйте до банку за номером, вказаним на звороті картки.
Якщо ви стали жертвою шахраїв – напишіть заяву до Кіберполіції або повідомте про ваш випадок за телефоном – 0 800 505 170.
02.04.2021 р.
За матеріалами головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області