МАТИ-ГЕРОЇНЯ

Нормативно-правові акти:

Закон України „Про державні нагороди України”

Положення  „Про почесні звання України”, затверджене Указом Президента України від 29.06.2001 №476/2001

рішення виконавчого комітету Ізяславської міської ради № 204 «Про комісію з розгляду питань щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» від 25.09.2024 р.

Що необхідно для отримання державної нагороди «Мати-героїня»

«Мати-героїня» — жінка, яка народила та виховала (виховує) до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у вихованні дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Особлива увага приділяється духовим та моральним якостям жінок, які представляються до нагородження, та їх дітей. При цьому, береться до уваги відсутність у жінки та її дітей притягнень до кримінальної відповідальності, асоціальної поведінки, шкідливих звичок, чи користуються вони повагою серед людей за місцем проживання, чи працюють, навчаються.

Присвоєння почесних звань проводиться Указами Президента України. Особі, удостоєній почесного звання «Мати-героїня» вручаються нагрудний знак та посвідчення встановленого зразка.

Висунення кандидатур для присвоєння почесних звань здійснюється гласно за місцем роботи особи, яку представляють до нагородження, у трудових колективах установ, організацій, підприємств незалежно від типу, форми власності та господарювання.

Якщо жінка не працює, висунення кандидатури здійснює Ізяславська міська рада через Шепетівську районну державну адміністрацію.

Жінкам, яким Указом Президента України присвоєно почесне звання «Мати-героїня», виплачується одноразова винагорода, встановлена для працездатних осіб.

Слід зауважити, що законодавством не передбачено надання пільг жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

Проте, згідно із Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа, у розмірі 35-40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Також, на сім’ю жінки, яка має статус «Мати-героїня» поширюються пільги, передбачені багатодітним сім’ям, при цьому багатодітною вважається сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей до 18 років, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми до 18 років та самостійно їх виховує.

Перелік документів, необхідний для отримання звання «Мати-героїня»:

Заява до міської ради про представлення до присвоєння почесного звання

До заяви додаються:

1. Ксерокопія паспорта багатодітної матері (1,2, 10, 11 сторінки) - 4 екземпляри

2. Ксерокопії свідоцтв про народження на всіх дітей – 3 екземпляри;  якщо хтось з дітей помер - 3 копії свідоцтва про смерть (причина смерті)

3. Характеристики  з   місця   навчання   кожної   дитини   (шкільного   і студентського віку) та характеристики з місця роботи на кожну дитину (для працюючих) (оригінал і 2 копії)

4. Ксерокопії нагород, які присвоєні багатодітній матері (3 екземпляри)

5. Копії документів про освіту дітей (атестати, дипломи) (3 копії)

6. Виданий органом внутрішніх справ документ про наявність чи відсутність відомостей стосовно дітей, які перебувають на обліку правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених зі спеціальних виховних установ; (оригінал та 2 копії)

7. Довідка (повна) про наявність або відсутність судимості в особи, яку представляють до нагородження, та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років; (оригінал та 2 копії), (довідка дійсна протягом 3 міс.). Наразі дану довідку можна отримати через застосунок «Дія».

8. За наявності та за бажанням матері - копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтв, листів для визначення внеску жінки у розвиток творчих здібностей дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей» (3 копії).

Для уточнення інформації стосовно даного питання можна звернутись до відділу соціального захисту населення Ізяславської міської ради за адресою: м.Ізяслав, вул. Шевченка, 10-В, каб. 26, тел. 096-785-38-43