Інструкція створення ОСББ
Порядок створення ОСББ визначає Закон України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”.
Для тих, хто прагне ефективно управляти власним житловим будинком надаємо покрокову інструкцію для створення ОСББ:
Крок 1: створення ініціативної групи
Створіть ініціативну групу (від 3-х співвласників житлових/нежитлових приміщень будинку) та сформуйте план дій з підготовчої роботи для створення ОСББ.
Документ: Протокол засідання ініціативної групи
Крок 2: проведення підготовчої роботи зі створення ОСББ
1) Проведіть підготовчу роботу зі створення ОСББ:
-
поширюйте інформацію про ОСББ, розмовляйте з мешканцями та роз’яснюйте переваги створення ОСББ, наводьте приклади про вже існуючі прогресивні ОСББ, проводьте зустрічі з мешканцями щодо їхнього ставлення до створення ОСББ у вашому будинку;
-
отримайте список усіх співвласників житлових/нежитлових приміщень багатоквартирного будинку із зазначенням розміру площі житлових/нежитлових приміщень.
Особливості
Запит щодо співвласників направляється ініціативною групою (до запиту прикріплюється копія протоколу створення ініціативної групи). Якщо будинок старий, звертайтесь до Ізяславського міського БТІ, якщо новий (побудований після 2012 р.) – до ЦНАПу (державна реєстрація речових прав на нерухоме майно).
2) Підготуйте Статут майбутнього ОСББ. Варто знати, що ваш статут має бути створений відповідно до Типового статуту. Але запам’ятайте, що ви можете внести інші положення до вашого статуту, які будуть регулювати діяльність вашого об’єднання. Головне, щоб ці «інші положення» не суперечили вимогам чинного законодавства. Кінцевий варіант статуту надішліть електронною поштою всім співвласникам житлових/нежитлових приміщень для того, щоб вони мали змогу ознайомитись зі Статутом і внести свої зауваження/пропозиції.
Типовий статут об'єднання співвласників багатоквартирного будинку затверджено наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 27.08.2003 № 141 (зі змінами)
Документ: Типовий статут ОСББ
Крок 3: оголошення про проведення установчих зборів ОСББ
Необхідно відправити запрошення на установчі збори всім, хто є у сформованих Вами списках співвласників житлових/нежитлових приміщень.
Особливості
Відповідно до частин шостої-восьмої статті 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", повідомлення про проведення зборів співвласників направляється ініціатором зборів співвласників не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зборів. Повідомлення в письмовій формі надається кожному співвласнику під власноручний підпис або надсилається рекомендованим листом на адресу квартири або нежитлового приміщення, що належить співвласнику в цьому багатоквартирному будинку. За складеною у довільній формі письмовою заявою (у тому числі у формі електронного документа) співвласника до ініціатора зборів співвласників, отриманою не пізніше ніж за 15 календарних днів до дня проведення зборів співвласників, повідомлення про проведення зборів співвласників надсилається такому співвласнику на іншу поштову адресу або на адресу електронної пошти чи з використанням інших технічних засобів електронних комунікацій, зазначених у такій заяві.
У повідомленні про проведення зборів співвласників повинна міститися інформація про:
1) ініціатора зборів співвласників;
2) дату, час та місце проведення зборів співвласників;
3) порядок денний зборів співвласників;
4) наявність/відсутність технічної можливості для участі співвласників у зборах співвласників дистанційно в режимі відеоконференції із зазначенням інформації щодо підключення до неї.
До повідомлення про проведення зборів співвласників можуть додаватися додаткові матеріали або інформація, що розглядатимуться на зборах.
Ініціатором зборів співвласників є:
ініціативна група, яка складається не менш як із трьох власників квартир або нежитлових приміщень,
або
управитель, обраний відповідно до Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".
Документ: Орієнтовна форма повідомлення про проведення зборів співвласників багатокваритрного будинку ініціативною групою
Документ: Орієнтовна форма повідомлення про проведення зборів співвласників багатокваритрного будинку УПРАВИТЕЛЕМ
Для контролю за належним інформуванням співвласників щодо проведення зборів, можна скласти відомість про отримання повідомлення про проведення зборів співвласників відповідного багатоквартирного будинку: орієнтовна форма відомості
Крок 4: проведення установчих зборів ОСББ
Проведіть установчі збори відповідно до порядку денного. Усі відомості про проведення установчих зборів необхідно внести до протоколу установчих зборів.
Особливості
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.
Рішення зборів співвласників оформлюється протоколом, який повинен містити відомості про:
1) ініціатора зборів співвласників;
2) дату, час, місце проведення зборів співвласників (у тому числі інформацію про технічні засоби електронних комунікацій, з використанням яких співвласники брали участь в установчих зборах дистанційно в режимі відеоконференції);
3) загальну кількість співвласників багатоквартирного будинку;
4) загальну площу квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку;
5) кожного співвласника (його представника), який взяв участь у зборах співвласників, у тому числі дистанційно з використанням технічних засобів електронних комунікацій у режимі відеоконференції, або письмовому опитуванні, а саме:
прізвище, ім’я, по батькові співвласника та його представника (у разі представництва особи);
номер квартири або нежитлового приміщення;
загальна площа квартири або нежитлового приміщення;
документ, що надає повноваження на голосування від імені співвласника (для представника);
6) обраного голову зборів співвласників;
7) порядок денний зборів співвласників;
8) підсумки голосування щодо кожного питання порядку денного зборів співвласників.
Протокол зборів співвласників підписує голова зборів співвласників.
Протокол зборів співвласників складається не менш як у двох примірниках, один з яких зберігається в управителя/ініціативної групи, а другий передається на зберігання до виконавчого комітету міської ради, який розміщує резолютивну частину рішення, прийнятого зборами співвласників, на своєму офіційному веб-сайті.
Крок 5: проведення письмового опитування щодо ОСББ
Якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів "за" або "проти", встановленої частиною дев’ятою цієї статті, проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Якщо протягом зазначеного строку необхідну кількість голосів "за" не набрано, рішення вважається неприйнятим.
Письмове опитування під час установчих зборів об’єднання проводиться в порядку, передбаченому Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".
Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані співвласниками під час проведення установчих зборів, і голоси, подані під час письмового опитування. Рішення оформляється особистим підписом кожного, хто проголосував, із зазначенням результату голосування ("за" чи "проти").
Крок 6: офіційна реєстрація ОСББ
Державна реєстрація ОСББ здійснюється згідно Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» Державна реєстрація ОСББ проводиться в центрі надання адміністративних послуг Ізяславської міської ралди (м.Ізяслав, вул.Грушевського, 5, 4-00-09)
Через те, що ОСББ вважається створеним з моменту державної реєстрації, необхідно підготувати та подати наступні документи про реєстрацію ОСББ:
-
2 екземпляри Статуту прийнятого на установчих зборах (повинні бути прошиті, пронумеровані та опечатані);
-
2 екземпляри протоколу установчих зборів (у разі наявності листки опитування нумеруються та підшиваються до протоколу установчих зборів);
-
заяву про державну реєстрацію.
Особливості
Якщо документи подаються особисто, пред’являється паспорт. У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження. Обов’язково візьміть примірник опису, за яким ви здавали документи.
Докладніше про процедуру реєстрації ОСББ – звернутись до ЦНАПу Ізяславської міської ради (м.Ізяслав, вул.Грушевського, 5, 4-00-09)
Наступними кроками є виготовлення печатки (кутового штампу), внесення ОСББ до Реєстру неприбуткових організацій Державною фіскальною службою, відкриття рахунку в банку.
Крок 7: Повідомлення міську раду про створення ОСББ
- Надати копію Статуту ОСББ у відділ ЖКГ міської ради.
• Представити Виписку з Єдиного державного реєстру про реєстрацію ОСББ.
• Надати інформацію про будинок щодо технічних характеристик та юридичного статусу прибудинкової території згідно форми.
• Інформація необхідна нам для подальшого залучення ОСББ в міжнародних проектах, участі у державних та місцевих програмах, ознайомлення із нормативними та законодавчими актами.
• При подальшій діяльності ОСББ Вам необхідно ознайомитися з рекомендованим переліком нормативних актів щодо діяльності ОСББ.
Нагадуємо, усі консультаційні послуги надаються безкоштовно.