Онлайн-виставка про Другу світову війну на Ізяславщині
Страшна історія, яку ми повинні знати і пам’ятати
8 травня ми відзначаємо День пам’яті та перемоги над нацизмом — дату, що єднає покоління, нагадує про ціну свободи і закликає до збереження історичної пам’яті. З цієї нагоди пропонуємо онлайн-тематичну документальну виставку, яка розповідає про трагічні й героїчні сторінки Другої світової війни, зокрема про те, як війна торкнулася жителів Ізяславщини.
На основі архівних матеріалів, фотодокументів, листів з фронту, спогадів очевидців та родинних історій у виставці відтворено маловідомі епізоди війни на території Ізяславського краю.
Ця ініціатива — не просто історичний проєкт. Вона — заклик до сучасників: пам’ятати, що мир ніколи не дається легко, що свобода завжди потребує боротьби. І сьогодні, в умовах нової війни, ми знову осмислюємо жертви минулого і силу нескореного духу нашого народу.
Пам’ятаємо. Перемагаємо. Вшановуємо.
Україна під час Другої світової війни
Поділля в роки II світової війни