4 листопада - День залізничника
Сьогодні, 4 листопада в Україні щорічно відзначається День залізничника.
Українська залізниця – це серце країни, яке б’ється завдяки вашій щоденній праці та відповідальності. Ваші зусилля часто залишаються непоміченими, однак мають велике значення для нашої держави. Завдяки тим, хто щоденно продовжує самовіддано працювати на українській залізниці, наша країна витримала всі спроби знищити її, а ви, залізничники, не дали ворогу себе зламати. Нині українська залізниця — життєва артерія воєнної економіки України.
Ваша праця необхідна кожному з нас. Ви забезпечуєте ритм нашого життя і долаєте тисячі кілометрів заради наближення перемоги та збереження безпеки кожного з нас.
Тож нехай кожен новий день дає очікувані результати, приносить вам гордість за виконану справу, а попереду чекають лише чудові перспективи та досягнення у мирній і успішній Україні.
Зі святом, «залізні люди»!
До Дня залізничника України пропонуємо вашій увазі кілька неймовірних та цікавих фактів:
- У далекому 1861-му році (04 листопада), коли сучасний український Львів знаходився під протекцією Австро-Угорської імперії, на залізничний міський вокзал прибув перший пасажирський потяг під назвою «Ярослав». За сучасними мірками це був справжній потяг міжнародного сполучення, що відкрив сучасну історію української залізниці. Він курсував між Віднем і Львовом, перетинаючи міста Краків і Перемишль.
- Перші потяги в Україні третього класу були оснащені звичайними дерев'яними лавками. Також в цих вагонах не було даху.
- За обсягами вантажних перевезень залізниці України посідають 4 місце на Євразійському континенті та 37 у світі.
- Станцію «Ізяслав» відкрито у 1915 році. Попередня назва цієї станції «Двірець - Климівка»
- У селі Клубівка народився відомий залізничник, інженер, міністр транспорту України Георгій Миколайович Кірпа (20 липня 1946 року).
ПРАЦІВНИКИ ІЗЯСЛАВСЬКОЇ СТАНЦІЇ
ПРАЦІВНИКИ КЛЕМБІВСЬКОЇ СТАНЦІЇ