Як підготувати організм до переведення годинників?
Учергове годинники на "літній" час Україна переведе в ніч на 31 березня. Оскільки спатимемо на 1 годину менше, то деякі люди можуть відчути дискомфорт від цього процесу. Тому радимо завчасно підготувати організм до нового графіку, щоб мінімізувати негативний вплив на здоров'я.
* прокидайтеся раніше.
Лікарі рекомендують звикати до нового графіку поступово - за кілька днів до переведення стрілок годинника починайте прокидатися на 15-20 хвилин раніше, ніж зазвичай.
* не перевтомлюйтеся.
У цей період намагайтеся уникати надмірних фізичних навантажень, не затримуйтеся на роботі і, по можливості, більше відпочивайте.
За даними дослідників, у перші дні після переведення стрілок на "літній" час кількість нещасних випадків на виробництві зростає, в середньому, на 5%. А ще ризик інсультів підвищується на 8 %. Тому варто дати організму можливість пристосуватися до нового розпорядку дня. Особливо це актуально для людей поважного віку і тих, хто має порушення в роботі серцево-судинної системи.
* не нервуйте.
Щоб знизити рівень стресу в організмі, слухайте заспокійливу музику, пийте трав'яні чаї та більше гуляйте на свіжому повітрі. Хоча наразі - це непросто, але намагайтеся менше нервувати.
* свіже повітря.
Регулярні піші прогулянки на свіжому повітрі мають стати невід'ємною частиною здорового способу життя кожної людини.
* уникайте надмірностей в їжі.
У цей період і не лише варто виключити з раціону жирну й гостру їжу, їсти поменше солодкого та мучного. Найкраще дотримуватись принципу "тарілки здорового харчування".
* не сідайте за кермо в перші дні після переведення годинника.
Порушення режиму та брак сну можуть погіршити концентрацію уваги. У такому стані краще за кермо не сідати. Згідно зі статистикою, в цей період кількість ДТП на дорогах зростає.
* відмовтеся від кави і алкоголю.
Вони можуть негативно впливати на нервову систему і посилити стрес від зміни розпорядку дня.
Насолоджуйтесь природою і погодою, та дбайте про своє здоров’я!