Чому в сусіда є світло, а у мене немає годинами?
Скільки тих графіків відключень є?
Згідно розпорядження НЕК «Укренерго» в Хмельницькій області одночасно введено Графік аварійних відключень, Графік погодинних відключень та Спеціальний графік відключень. Графіки поширюються на всі типи споживачів, включно і на промисловість.
Це означає, що спрогнозувати і дати чітку інформацію споживачам: коли, кого буде відключено, коли буде знову заживлено – НЕ МОЖЛИВО.
Ситуація в об’єднаній енергосистемі дійсно складна! І наразі важливо стабілізувати систему, не допустити хаотичних технологічних порушень. Енергетики знають, що саме потрібно робити та як. Їм просто потрібно дати час.
Відновлюватися розподіл електричної енергії буде виключно після відповідного розпорядження НЕК «Укренерго».
Для співставлення адреси та черги, перегляду інформації про активні відключення перейдіть у розділі “Відключення” https://hoe.com.ua/page/informatsija-vidkljuchennja.
Для перегляду адрес, які наразі знеструмлені або будуть невдовзі знеструмлені, перейдіть на сторінку «ВІДКЛЮЧЕННЯ ЗА АДРЕСАМИ».
Як убезпечити домашні електроприлади за умови непередбачуваного вимкнення електроенергії?
Якщо у вас вимкнули електропостачання, краще відключіть електроприлад з розетки, аби запобігти їх пошкодженню через перепади напруги.
Для додаткового захисту побутових електроприладів та електропроводки краще встановити реле напруги («відсікач»), пристрої захисного вимкнення (ПЗВ). Ці пристрої можна монтувати у своїй електромережі за допомогою кваліфікованих спеціалістів.
Що буде з мережею, якщо світло дали на кілька годин і всі кинулися прати, пилососити і вмикати обігрівачі?
Попри погодинні відключення, українська енергосистема потребує допомоги і надалі, адже дефіцит електричної потужності зберігається, ворог продовжує обстріли енергооб’єктів.
Тож після того, як подачу електроенергії відновили, вмикайте електроживлення поступово – спочатку освітлення потім прилади з невисокою потужністю. А пилососи, пральні машини, обігрівачі та інші потужні прилади краще взагалі не вмикати у перші години після відновлення електропостачання.
Пам’ятайте про потребу максимально раціонального споживання електричної енергії. Саме свідоме та раціональне споживання електричної енергії дозволить не перевантажувати електромережі та уникати технологічних порушень в роботі електромереж.
Тримаймося! Енергетики роблять усе можливе та неможливе, щоб у кожному будинку світло було!