Ізяславська міська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

"Ой, на Івана, та й на Купала"

Дата: 07.07.2022 22:49
Кількість переглядів: 466

Фото без опису

 

Культура кожного народу світу є особливою та неповторною, від неї залежить духовне багатство країни. Не є винятком і український народ, який своїми піснями, традиціями та звичаями славить на весь світ.

Для кожного з нас свято Івана Купала завжди асоціювалося з обрядом пускання вінків на воду, жвавими та веселими стрибками через вогнище, а ще пошуком омріяного цвіту папороті… І хоча самі обряди прийшли до нас із сивої давнини, вони й сьогодні не втратили популярності та зацікавленості серед населення. Звичайно зараз свято дещо втратило свою первинну сутність, набуло нового сучасного звучання та все ж залишається овіяним якоюсь доброю магією, вірою людей у здійснення бажань і очікувань.

Війна в нашій країні внесла свої корективи, нині не до святкування. Натомість було організовано просто неба біля Ізяславського будинку культури різноманітні та захоплюючі купальські майстер-класи, кожен із яких користувався у відвідувачів великою популярністю. Адже неможливо виховати справжніх патріотів своєї країни, якщо не вивчати історію та традиції свого народу.

Приємно відзначити, що у заході взяли участь не лише діти та молодь, але і  представники старшого покоління, які полишили вдома свої справи та прийшли на купальський захід та й просто відпочити душею.

Великою несподіванкою став запуск місцевого фонтану, біля якого зібралося чимало охочих дітвори похлюпатися у ньому. А як же святкування Івана Купала без води?

Діти та батьки мали змогу випробувати себе у майстерності із плетіння вінків із польових квітів. Плести віночки — то ціла наука і дійство. Наші прабабусі знали різні секрети: як плести і коли, як зберігати вінок і квіти у вінках. Адже український віночок - це не просто краса, а оберіг, “знахар душі”, бо в ньому є така чаклунська сила, що біль знімає, волосся береже.

Не тільки віночок був прикрасою чарівної жіночої голівки. Українська хустка з давніх-давен основний і улюблений головний убір української жінки. Мода на хустки не минає ніколи, це завжди актуальний атрибут у гардеробі кожної жінки. Та й хустка здавна відігравала й важливу оберегову, магічну функцію. Кожна бажаюча жінка чи дівчина на заході мала нагоду навчитись зав’язувати українську хустину за старовинними звичаями.

Майстер-клас по виготовленню мотанки-трав’яниці подарував гостям позитивні емоції та своєрідний контакт з природою - духм'яними травами. Образ майбутньої ляльки ніколи не планується наперед, а створюється у процесі мотання.

Крім того відвідувачі мали можливість навчитись плести грона із вишень та різноманітні солом’яні вироби, а також співати купальських пісень.

Особливого колориту заходу додало прикрашання  купайлиці-дерева. На Поділлі використовували вербу.

А щоб побільше дізнатися про давні традиції Купала, бібліотекарі Ізяславської центральної бібліотеки організували тематичну книжкову виставку.

Фото без описуПодібні заходи єднають людей, вносять яскравий настрій, враження й емоції, що особливо важливо в наш непростий час. Крім того, це можливість ще раз згадати про багаті традиції нашого народу, послухати гарної української пісні й сповнитися натхнення на нові хороші справи.

Щасливі, усміхнені обличчя дітей та дорослих красномовніше слів говорять про те, що захід сподобався кожному і ми працюємо в правильному напрямку, відроджуючи національні традиції, і організовуючи такі етнічні заходи.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь