ПОРТРЕТ НА ФОНІ ЕПОХИ. БІЛОТИНСЬКИЙ ФАРФОР

Дата: 18.04.2023 12:17

Нещодавно знову зібралися поціновувачі історії рідного краю. Цього разу, в рамках культурологічного проєкту «ПОРТРЕТ НА ФОНІ ЕПОХИ» відбулась краєзнавча студія «БІЛОТИНСЬКИЙ ФАРФОР». Захід відбувся  у приміщенні Ізяславської  школи мистецтв. Такі тематичні заходи покликані допомогти місцевим жителям громади краще пізнати історію рідного краю, адже ще стільки вона може здивувати сучасників.

Проєкт для присутніх на заході представив т.в.о.директора комунального закладу «Палац Сангушків» Віктор Кучерук. Доповідач розповів про багатогранну історію села Білотин Лютарського старостинського округу часів ХІХ ст., у якому функціонували курорт на базі природного джерела із водою із специфічним запахом сірководню; завод, в якому виготовляли  пласку, а пізніше «С»-подібну черепицю, і нарешті - Білотинське фарфорово-фаянсове підприємство (спочатку виготовлялися пічні кахлі із місцевої сировини, а згодом на заміну їм налагоджено виробництво порцеляни). На жаль, завод не зберігся до наших днів, проте небайдужим поціновувачам історії вдалось зберегти вироби цього підприємства. До речі, всього дослідниками Білотинського фарфору знайдено, вивчено та описано близько 30 предметів Білотинського виробництва. Та віднині ця колекція збільшилась ще на два предмета Білотинського виробництва — дві тарілки. Дані предмети, які знаходяться у приватному зібрані, як сімейна реліквія, до цього часу не були відомі дослідникам українського фарфоро-фаянсового виробництва Волині другої половини XIX ст.

Розповіді були доповнені відеорядом із світлин, що ілюстрували інформаційні повідомлення доповідача. Крім того, було організовано тематичну виставку документів, які детально висвітлюють історичні події цієї епохи. Користуючись нагодою, усі бажаючі мали можливість детальніше ознайомитись із ними.

Фото без описуУ залі панувала атмосфера, неначе мимохіть усі присутні повернулись у далеке XІХ століття. Шкода, що швидко пролетів час. Проте організатори проєкту планують привідкрити місцевим жителям - поціновувачам історії нашого краю ще деякі таємниці нашої історичної Ізяславщини. Тож з нетерпінням чекаємо….