Ізяславська міська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Дата: 01.12.2022 10:16
Кількість переглядів: 279

В рамках проведення акції «16 днів проти насильства»

 

Фото без опису

 

Щороку, починаючи з 1988 року, 1 грудня відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Його мета підвищити рівень обізнаності населення про епідемію СНІДу, привернути уваги громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства. Також  цей день вважають Днем пам’яті жертв цього захворювання. 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей.

Епідемія ВІЛ/СНІДу в Україні набула найбільших в Європі масштабів. Експертів ООН турбує той факт, що розвиток епідемії продовжує випереджати масштаби і темпи боротьби з нею. Як повідомляє Центр новин ООН, в Україні щодня від СНІДу помирає в середньому 7 осіб.

На жаль, і сьогодні далеко не кожний ВІЛ-інфікований мешканець України знає свій статус і звернувся до медичного закладу. Тому однією з головних проблем є недостатні обсяги тестування.

         Всесвітній день боротьби зі СНІДом - це ще одна можливість  дізнатися про факти щодо поширеності ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ-інфікованими, вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.

ВІЛ — це вірус імунодефіциту людини. Він вражає і поступово знищує клітини імунної системи людини, які захищають організм від інфекцій. ВІЛ призводить до розвитку СНІДу впродовж 8-10 років. При належному лікуванні цей процес може бути значно довшим.

СНІД — синдром набутого імунодефіциту. Від моменту зараження ВІЛом до вираження симптомів СНІДу може пройти понад 10 років. Виявити інфікування може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ. При негативному статусі слід пам’ятати  про «період вікна» — час з моменту інфікування до можливості виявити вірус становить 3-6 місяців. Тому лікарі рекомендують зробити повторний аналіз через 3 і 6 місяців після можливого зараження.

 Інкубаційний період від моменту зараження ВІЛ до перших проявів може бути як коротким - 4 - 5 тижнів, так і дуже довгим - декілька років. За цей період збудник СНІДу руйнує лімфоцити, що неминуче призводить до глибоких змін усієї імунної системи людини.

Вірус передається:

- статевим шляхом (при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою);

- парентеральним шляхом (через кров, насамперед, через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин; через забруднений, нестерильний медичний інструмент);

- від ВІЛ-інфікованої матері до дитини (під час вагітності, пологів чи годування грудним молоком).

                    ВІЛ-інфекція не передається:

- через рукостискання;

-обійми;

- кашель або чхання;

- при використанні загального телефону;

- при відвідинах хворого в лікарні;

- через укуси комах;

- при користуванні загальним туалетом;

- через їжу і посуд при сумісному помешканні;

- при купанні в басейні, лазні або ванні;

- через білизну і одяг.

 

Що робити, щоб уникнути інфікування ВІЛ-інфекції:

- уникати випадкових статевих зв'язків;

- утримуватись від вживання наркотичних речовин
якщо людина є споживачем ін’єкційних наркотиків,

- не користуватися спільними засобами гігієни (леза, щітки, манікюрні набори тощо);

- для нанесення татуювання та манікюру мати індивідуальний або одноразовий інструментарій;

- для ВІЛ-позитивної матері, щоб попередити інфікування дитини, необхідно відмовитись від грудного вигодовування.

Оскільки вакцини проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігання ВІЛ-інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження.

Варто завжди пам’ятати, що поруч є спеціалісти, які можуть надати кваліфіковану допомогу та підтримку. В Ізяславській міській територіальній громаді та м.Хмельницький працюють організації, до яких можна звернутися з питань профілактики та протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу:

- Хмельницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом: м.Хмельницький, вул.Сковороди, 17/3, корпус Б, тел. (03822) 2-21-23;

- Хмельницька асоціація громадського здоров’я «Вікторія»: м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 57, офіс 58, тел. (0382) 70-33-77;

- Хмельницьке обласне відділення благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»: м.Хмельницький, вул.Старокостянтинівське Шосе, 1/1, тел. 038708038,  0673802071;

- Хмельницький обласний центр соціальних служб: м. Хмельницький, вул. Володимирська, 109, тел.  76-55-58;

- КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради: м. Ізяслав, вул. Шевченка, 10 В,  тел. 2-60-70;

- Кабінет «Довіра» КНП «Ізяславської міської багатопрофільної лікарні» Ізяславської міської ради: м. Ізяслав, вул. Б.Хмельницького, 47;

- Загальнонаціональна «гаряча» лінія з питань ВІЛ/СНІДу, на якій можна отримати психологічну допомогу та підтримку: 0 800 500 451.

 

За матеріалами КУ «ЦНСП» Ізяславської міської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь