04 листопада - День залізничника України

Дата: 04.11.2022 09:17

04 листопада - День залізничника України,  день людей із залізною сміливістю і добрим серцем.

Для Ізяславщини залізнична галузь завжди мала особливе значення, адже вже понад 100 років посідає важливе місце в економіці нашої громади, залишаючись для місцевих жителів надійним та доступним видом пасажирського транспорту. У родинах ізяславчан виросло не одне покоління спадкових залізничників.

У наш час на станціях Ізяславської громади працюють справжні майстри своєї справи, які у свята й будні, вдень і вночі забезпечують чітке функціонування залізничних артерій. Роботу залізничників не зупинила навіть війна. У них своя передова та свій фронт.

Дякуємо нашим залізничникам за те, що, попри всі складнощі, ви допомагаєте бути в потрібний час у потрібному місті.

Нехай наші залізничні шляхи швидше стануть дорогами Перемоги!

До Дня залізничника України пропонуємо вашій увазі кілька неймовірних та цікавих фактів:

-  У далекому 1861-му році (04 листопада), коли сучасний український Львів знаходився під протекцією Австро-Угорської імперії, на залізничний міський вокзал прибув перший пасажирський потяг під назвою «Ярослав». За сучасними мірками це був справжній потяг міжнародного сполучення, що відкрив сучасну історію української залізниці. Він курсував між Віднем і Львовом, перетинаючи міста Краків і Перемишль.

- Перші потяги в Україні третього класу були оснащені звичайними дерев'яними лавками. Також в цих вагонах не було даху.

- За обсягами вантажних перевезень залізниці України посідають 4 місце на Євразійському континенті та 37 у світі.

-  Станцію «Ізяслав» відкрито у 1915 році. Попередня назва цієї станції «Двірець - Климівка»

- У селі Клубівка народився відомий залізничник, інженер, міністр транспорту України Георгій Миколайович Кірпа (20 липня 1946 року).