Схованка від насильства

Дата: 04.02.2022 11:04

У зв’язку із пандемією коронавірусу COVID-19 та карантином стрімко збільшилась кількість людей, які потребують підтримки та допомоги і страждають від домашнього та гендерного насилля. У підсумку виникла нагальна потреба у створенні спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування жертв домашнього насильства, де можна буде отримати не лише психологічну, соціальну та юридично-консультаційну допомогу, але й, в критичних ситуаціях, зберегти життя члена подружжя, дитини.

За сприяння народного депутата України Олени Копанчук на створення спеціалізованої служби в громаді виділено кошти з державного бюджету в розмірі  501069,00 грн. на ремонт приміщення, закупівлю меблів та обладнання. Надалі за громадою залишається утримання за кошти міського бюджету.  Ця спеціалізована служба є структурним підрозділом КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради. Відкриття такого осередку безпеки — то лише етап формування повноцінної системи протидії насильству.

Під час перебування у кризовій службі, на думку фахівців, буде достатньо часу для розуміння кожної окремої проблеми. А вона глобальна, як в межах країни, так і на Ізяславщині, зокрема. У разі потреби за сприяння соціальних служб постраждалим допоможуть знайти прихисток на постійній основі.

Осередок безпеки є повністю інклюзивним, містить кімнату для роботи з психологом, санвузол та душову і т.п.

Проведено капітальний ремонт приміщення спеціалізованої служби підрядною організацією ПП «Білогір'я Будсервіс», переможцем тендерних торгів «ДЕРЖЗАКУПІВЛІ.ОНЛАЙН. Всі публічні закупівлі України».

На часі – оснащення кімнат меблями та побутовою технікою. В планах — ряд інших соціальних інновацій.

Незабаром відбудеться офіційне відкриття кризової служби.