ЕПІДЕМІЧНА СИТУАЦІЯ по COVID-19 на території Ізяславської територіальної громади станом на 13 серпня 2021 року

Дата: 13.08.2021 13:27

Ізяславське  відділення  Шепетівського відділу ДУ «Хмельницький  обласний центр  контролю та профілактики хвороб  МОЗ України» повідомляє про те, що на території громади в серпні спостерігається поступове збільшення випадків захворювання на COVID - 19. Так, за липень 2021 року на території Ізяславської ОТГ було зареєстровано  всього 4 випадки захворювання  серед дорослого  непрацюючого населення.

Станом на 13 серпня 2021 року уже зареєстровано 9 випадків захворювання, з яких 2 особи госпіталізовано до КНП «Шепетівська БЛ». Серед захворілих є дорослі працюючі люди.

В зв’язку з збільшенням кількості захворілих,  актуальним  стає негайне посилення контролю за самоізоляцією амбулаторних хворих та контактних осіб для розірвання епідеміологічних зв’язків  та  стримання  розвитку нової хвилі коронавірусної інфекції.

Що ж означає «самоізоляція»?

Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми.

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

• Ви очікуєте результатів тесту на COVID-19.
  • Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.
  • Якщо ви нещодавно повернулись з-за кордону

Скільки триває самоізоляція?

Самоізоляція повинна тривати 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні.

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей

Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?

Місце самоізоляції  можна покинути лише з дозволу вашого лікаря! Одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити якщо в Вас з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

Нагадуємо громадянам, що  контроль за самоізоляцією здійснює Національна поліція,  ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», але,  насамперед, це самодисципліна та відповідальність кожного громадянина перед своєю сім’єю, сусідами, колегами по роботі та іншими жителями нашої громади.

Вкотре  наголошуємо,  щоб не захворіти необхідно постійно дотримуватись простих правил гігієни: носити маски, використовувати антисептик для рук, дотримуватися соціальної дистанції та пам’ятати, що ВАШЕ ЗДОРОВ'Я  У ВАШИХ РУКАХ.

Але найкраща  можливість захистити себе від захворювання –

ЦЕ ЩЕПЛЕННЯ.   Отож, вакцинуйтесь та будьте здорові!

Ізяславське відділення ДУ «ХОЦКПХ МОЗ України»