Звернення Ізяславського міського голови з нагоди Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Дата: 22.06.2021 08:00

Шановні земляки! Дорогі ветерани!

Сьогодні ми схиляємо голови перед загиблими у найбільшій в історії людства війні, згадуємо мільйони полеглих українців.

80 років тому 22 червня 1941 року Друга світова війна прийшла до усього українського народу, а перед тим, 1 вересня 1939 р., вона увірвалася на терени Західної України. Ця жахлива війна зачепила всі українські етнічні території і тривала на наших теренах від 1939 до 1944 року. Україна у роки Другої світової війни зазнала колосальних людських втрат: близько 8 млн осіб або кожного п’ятого мешканця. Це одна з найбільших втрат серед усіх постраждалих сторін..

Ми віддаємо данину шани та любові ветеранам за їх героїзм і жертовність. Низький вам уклін, що вистояли та перемогли, врятували від поневолення рідну землю, Європу, увесь світ. Запевняю, що ми будемо гідними вашого вікопомного подвигу.

Минуло багато десятиліть, але смертельний подих війни відчувається знову. Схід України став ареною бойових дій, гинуть люди.

Ми пранемо відновити мир у державі. Події на сході України в черговий раз ствердили – народ сильний у час єднання. Так було під час жорстокої боротьби з нацистами, так має бути і нині.

Перед реальною загрозою, яка виникла, маємо ще більше згуртуватися й убезпечити свій історичний вибір, захистити наше право вільно жити на своїй Богом даній землі.

Наш народ, разом із цивілізованим світом,  переміг у Другій світовій війні і тому я впевнений, що як переможці ми з гідністю пройдемо суворі випробування й тепер. Переконаний, що спільними зусиллями ми неодмінно відновимо цілісність держави, встановимо мир на нашій землі. Це священний обов’язок кожного перед жертвами Другої світової війни та героями, які полягли за волю і європейський вибір Українського народу.

Вічна слава і шана усім, хто зі зброєю в руках здолав нацизм.

Ваш ратний подвиг, дорогі ветерани, надихає українських військових та добровольців, які сьогодні, наражаючись на постійну небезпеку, боронять суверенітет України від агресії Російської Федерації.

Світла пам'ять усім, хто загинув за свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

Слава Україні!

Сергій ШЛЕГЕЛЬ,