У он-лайн форматі відбулась конференція "Битва під Заславом - 530 років"

Дата: 26.05.2021 16:36

В ході гуманітарно-культурологічної співпраці двох територіальних громад - Ізяславської та Камянець-Подільської, 26 травня  було реалізовано проєкт "Вшановуємо память про визначні баталії" у форматі   он-лайн конференції "Битва під Заславом - 530 років" (м.Ізяслав – м. Кам'янець-Подільський - м.Київ).

Ініціаторкою проведення та модераторкою он-лайн-конференції виступила Лора Підгірна - письменниця, громадська діячка, краєзнавиця із Камянця -Подільського.

До участі в конференції долучились працівники бібліотечних закладів, вчителі та учні закладів загальної середньої освіти, музейники, краєзнавці Ізяславської громади, науковці із Києва, Камянця-Подільського, Хмельницького, тощо

Учасників конфренції із початком роботи привітали проректор з науково-методичної роботи Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, депутат Кам'янець-Подільської міської ради Василь Кобильник та заступник Ізяславського міського голови Леся Божко.

У пленарному засіданні конференції взяли участь та вистуили: український історик, доцент кафедри тюркології Інституту філології КНУ Шевченка Олександр Галенко; науковий співробітник НІАЗ «Кам'янець», дослідник оборонних укріплень Руслан Нагнибіда; краєзнавць, вчитель історії вищої категорії КЗ «Михнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.» Ізяславської міської ради, депутат Ізяславської міської ради Василь Мироновдоцентка кафедри журналістики Кам'янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, очільниця ГО «Подільська освітня платформа» Оксана Почапська; член Національної Спілки краєзнавців України, головний спеціаліст  відділу організаційно-кадрової роботи апарту виконавчого комітету Ізяславської міської ради Віктор Кучерук; наукова співробітниця КЗ «Ізяславський історико-краєзнавчий музей» Марина Лісова;  методистка КЗ «Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва «ВЕСЕЛКА», координаторка діяльності Ізяславського наукового товариства Малої Академії Наук Наталія Ніколайчук; членкиня Національної Спілки краєзнавців України Лариса Хмиз.

В ході виступів було зазанчено, що про битву під Заславом, що сталася морозного січня, 1491 року збереглося дуже мало відомостей. Скупі згадки у хроніках не дають повного уявлення про хід битви, розстановку сил та усі ті подробиці й деталі, які забезпечують науковцям матеріал для подальших досліджень а місцевій громаді нову туристичну локацію, яка привабить реконструкторів, любителів зеленого туризму та поціновувачів історії України-Руси. Але є достатньо аби почати дослідження з нуля, і крок за кроком відтворити битву під Заславом, перетворивши її із напівлегенди у реальну, деталізовану історичну подію.

Предметна дискусія велася навколо проблем дослідження, вивчення, проведення археологічних досліджень, ідентифікації та локалізації самої битви, її перебігу, значення битви під Заславом для подальшої української історії; музеєфікації поля битви, археологічних знахідок та громадського вшанування історичної події.

Безцінними були рекомендації стосовно подальшої промоції битви під Заславом та популяризації її як туристичної принади.

Велика подяка усім чудовим і відданим Українській Справі людям, причетним до того, аби ця он-лайн конференція відбулася!

26.05.2021р.

Відділ організаційно-кадрової роботи апарату виконавчого комітету міської ради