Ізяславська міська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Відкрилась фотодокументальна виставка «сини волі в часи несвободи»

Дата: 01.03.2024 16:42
Кількість переглядів: 232

Фото без опису

Сьогодні, 1 березня, в Ізяславському історико-краєзнавчому музеї  відбулося відкриття фотодокументальної виставки під назвою «Сини волі в часи несвободи», присвяченої репресованим діячам Української революції 1917–1921 рр., знищеними більшовицьким тоталітарним режимом та похованим на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили». Дана виставка реалізовується у рамках спільного проєкту КЗ «Ізяславський центр культурних послуг» та НІМЗ «Биківнянські могили» (м.Київ).

Окрім місцевих жителів на відкриття виставки завітали керівництво Ізяславської міської ради, актив Ізяславської територіальної організації ветеранів України та інші почесні гості.

Ознайомлюючи відвідувачів із тематичною виставкою, завідувач історико-краєзнавчого музею Віктор Кучерук зазначив, що Українська революція 1917–1921 рр. стала яскравим виявом пасіонарної енергії української нації, яка на початку ХХ ст. обрала шлях творення самостійної та незалежної держави. Її співтворцями були не лише провідні політичні лідери, представники різних партій чи громадських об’єднань, а й безліч звичайних, невідомих загалу громадян, які долучилися до визвольної боротьби.

Виставка «Сини волі в часи несвободи» присвячена людям, які долучилися до процесів розбудови української нації та були знищені радянським окупаційним режимом. Більшовики серйозно поставилися до учасників Української революції 1917–1921 рр., які з тих чи інших міркувань залишилися в Україні. У добу Великого терору 1937–1938 рр. окремі факти біографії людей, зокрема колишньої роботи у структурах УНР або Гетьманської Держави, участі у визвольних змаганнях або повстанських рухах, чи симпатії до того або іншого політичного діяча, перетворювалися на докази «провини заарештованого» і часто вартували йому життя.

Серед представлених на виставці особистостей – Міністр преси і пропаганди УНР Теофан Черкаський,  політичний діяч та один із засновників Української Центральної Ради Федір Крижанівський, політичний і військовий діяч Людвік-Бернард Розенберг, архієрей УАПЦ Костянтин Малюшкевич, церковний діяч та єпископ УАПЦ Юхим Калішевський, перший директор Всенародної бібліотеки України (нині – НБУ імені В.І.Вернадського) Степан Постернак, кобзар та учасник Бориспільського антибільшовицького повстання Дмитро Пінчук та ін.

Фото без описуТакож слово було надано для заступниці Ізяславського міського голови Лесі Божко, котра наголосила, що виставка актуалізує тему Української революції 1917-1921 рр. та знайомить громадськість із невідомими для загалу постатями цього періоду й унікальними архівними документами. Персоналізація революційного виміру сприятиме більшому розумінню процесів Української революції 1917-1921 рр., а оприлюднені матеріали архівно-кримінальних справ репресованих діячів дозволять суттєво уточнити біографічний фактаж.

Фотодокументальна виставка «Сини волі в часи несвободи» триватиме до 31 березня, тож усі бажаючі мають нагоду ознайомитись із тематичними історичними матеріалами.  

 

За матеріалами Ізяславського історико-краєзнавчого музею


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Просимо висловити свою думку щодо схвалення схеми організації руху транспортних засобів з вул. Шевченка на вул. Героя України Олександра Петраківського (Вокзальна) біля БОСів 21,9.

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь