Хмельницька область, Ізяславський район

Регулювання чисельності безпритульних тварин

Інформація про результати діяльності пункту тимчасової ізоляції безпритульних тварин у 2016-2019 рр.

Рішеннями Ізяславської міської ради  затверджено Правила утримання домашніх та інших тварин і поводження з ними у м. Ізяслав, Програму регулювання чисельності безпритульних тварин в м. Ізяславі на період 2016 – 2020 років. З грудня 2016 року на території КП «Комуненерго» почав роботу пункт тимчасової ізоляції безпритульних тварин. Після проходження карантинного періоду проводяться вакцинація, стерилізація/кастрація, кліпсування безпритульних тварин. Кастровані/стерилізовані тварини піддаються післяопераційній перетримці тривалістю не менше ніж 7 діб, після чого підлягають поверненню на ареал перебування. Станом на 01.01.2020 р. на території міста були виловлені 264 безпритульні собаки, 232 з яких пройшли комплекс ветеринарних лікувально-профілактичних заходів у пункті тимчасової ізоляції, зараз на карантині знаходиться 12 собак. Крім цього, 20 собак віддано в добрі руки.

Витрати на функціонування пункту (заробітна плата ловця та нарахування на неї, корм для тварин, медикаменти, оплата ветеринарно-санітарних послуг) склали:

2016 р. – 7 518,91 грн., 2017 р. – 94 969 грн., 2018 р. – 87 505,04 грн., 2019 р. – 77 565,36 грн.

Очевидно, що на даний час завдяки роботі пункту тимчасової ізоляції кількість безпритульних тварин суттєво зменшилась. Сподіваємось, що мешканці міста будуть відповідальніші за тих, кого приручили і не будуть виганяти домашніх тварин на вулицю.

Міська рада

28.01.2020 р.