Ізяславський район, Хмельницька область

Регулювання чисельності безпритульних тварин

Інформація про результати діяльності пункту тимчасової ізоляції безпритульних тварин у 2016-2018 рр.

На виконання вимог законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про благоустрій населених пунктів», рішенням 7ї сесії Ізяславської міської ради від 23.03.2016 р. № 8 затверджено Програму регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Ізяслав на період 2016-2020 років (далі – Програма). Фінансування заходів Програми здійснюється з міського бюджету. Рішенням 21ї сесії Ізяславської міської ради від 16.03.2017 р. № 21 внесено зміни до Програми, відповідно до якої на базі комунального підприємства «Комуненерго» Ізяславської міської ради створено пункт тимчасової ізоляції безпритульних тварин, який розпочав свою роботу з грудня 2016 року. Після проходження карантинного періоду проводяться вакцинація, стерилізація/кастрація, кліпсування безпритульних тварин. Кастровані/стерилізовані тварини піддаються післяопераційній перетримці тривалістю не менше ніж 7 діб, після чого підлягають поверненню на ареал перебування. Умертвіння тварин допускається лише у випадках та при дотриманні вимог, передбачених ст. 17 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Станом на 01.01.2019 р. на території міста були виловлені 222 безпритульні собаки, 206 пройшли комплекс ветеринарних лікувально-профілактичних заходів у пункті тимчасової ізоляції, зараз на карантині знаходиться 8 собак. Крім цього, 12 собак віддано в добрі руки.

Витрати на функціонування пункту (заробітна плата ловця та нарахування на неї, корм для тварин, медикаменти, оплата ветеринарно-санітарних послуг) склали:

Грудень 2016 р. – 7 518,91 грн., 2017 р. – 94 969 грн., 2018 р. – 87 505,04 грн.

Очевидно, що на даний час завдяки роботі пункту тимчасової ізоляції кількість безпритульних тварин суттєво зменшилась. Міська рада і надалі буде вирішувати питання регулювання чисельності безпритульних собак у місті відповідно до визначених законодавством повноважень, постійно контролювати роботу пункту тимчасової ізоляції.
Сподіваємось, що й мешканці міста будуть відповідальніші за тих, кого приручили і не будуть виганяти домашніх тварин на вулицю.

Міська рада

21.01.2019 р.