ПОРТРЕТ НА ФОНІ ЕПОХИ. БАРБАРА САНГУШКО
У п’ятницю минулого тижня у залі Ізяславського будинку творчості дітей та юнацтва зібралися поціновувачі історії рідного краю. У цей день відбулось представлення культурологічного проєкту під назвою «ПОРТРЕТ НА ФОНІ ЕПОХИ». Першу краєзнавчу студію у рамках означеного проєкту було присвячено 305-річниці від дня народження поетеси, перекладачки, філантропу, княгині Барбарі Урсулі САНГУШКО (в дівоцтві Дуніна), якій виповнилося 04 лютого 2023 року.
На початку заходу присутні вшанували пам’ять загиблих та померлих захисників і захисниць Української держави, усіх цивільних жертв російсько-української війни.
Проєкт для присутніх на заході представив тво.директора комунального закладу «Палац Сангушків» Віктор Кучерук. Він спільно із методистами Ізяславського будинку творчості дітей та юнацтва Ларисою Хмиз і Наталією Ніколайчук, педагогом Ізяславського ліцею № 1 імені Мирослава Поповича Наталією Притульською, провідним бібліографом Ізяславської центральної бібліотеки Тетяною Гайдашук, провідним методистом Ізяславського будинку культури Інною Жерновою, науковим співробітником Ізяславського історико-краєзнавчого музею Мариною Заверухою, за підтримки Ізяславського будинку творчості дітей та юнацтва, Ізяславської центральної бібліотеки, Ізяславського будинку культури розповіли про цікаве і багатогранне життя княгині Барбари Сангушко, її громадське життя та літературну творчість, господарську діяльність. Зокрема в інформаційних повідомленнях було розкрито її стосунки із родиною та дітьми. Окремо виступаючі розповіли про політичне, культурне, літературне, мистецьке та громадське життя Польщі і Європи періоду епохи Просвітництва. Усі розповіді були доповнені відеорядом із світлин, що ілюстрували інформаційні повідомлення доповідачів. У залі під час проведення краєзнавчої студії «Барбара Сангушко - 305», для відтворення духу Просвітництва постійно лунали у записі музичні твори В.-А. Моцарта, Й. Гайдна, Л. ван Бетховена.
Крім того, було організовано книжково-ілюстративну виставку документів, які детально висвітлюють історичні події цієї епохи. Користуючись нагодою, усі бажаючі мали можливість детальніше ознайомитись із ними.
У залі панувала атмосфера, неначе мимохіть усі присутні повернулись у далеке XVII століття.
Гортаючи славні сторінки історії України, зокрема Ізяславщини, прямуючи шляхами та вулицями рідної громади, якими ходили колись такі поважні люди, як наші батьки, діди-прадіди та інші важливі історичні постаті, а також завдяки подібним культурологічним проєктам як «Портрет на фоні епохи», ми, сучасники, починаємо усвідомлювати, яку спадщину нам залишено. У планах організаторів проєкту заплановано провести відповідні краєзнавчі студії у закладах освіти громади. Адже ми зобов’язані цінувати та завдячувати за все те цінне, корисне та невмируще, що пов’язане з Ізяславським краєм.