A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Ізяславська міська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

ПРОТОКОЛ №8 від 27.04.2021 року

Дата: 01.05.2021 11:15
Кількість переглядів: 189

ПРОТОКОЛ №8

засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ізяславської міської ради

від 27 квітня 2021 року

 

Головує: Ізяславський міський голова, голова комісії Сергій ШЛЕГЕЛЬ

 

Секретар комісії: керуючий справами (секретар) виконкому Олександр Цись (за відсутності секретаря комісії за посадою)

 

Присутні: члени комісії з питань ТЕБ та НС за окремим списком (всього 11 чоловік).

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

1. Про стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах громади до купального сезону.

2. Про стан готовності Ізяславської міської ради, підприємств, установ та організацій, розташованих на території громади, що мають у віданні ліси, до протипожежного захисту лісів у пожежонебезпечний період 2021 року та стану забезпечення пожежної безпеки населених пунктів розміщених у лісових масивах.

3. Про недопущення випалювання населенням сухої трави, залишків рослинності та побутових відходів.

4. Про стан готовності захисних споруд цивільного захисту на території Ізяславської міської територіальної громади.

5. Щодо профілактичних дій по запобіганню виникнення пожеж місць залягання торфу.

 

1.Розглядаючи питання про стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах громади до купального сезону, слухали начальника Ізяславського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Шашка А.А., який довів до відома присутніх інформацію про стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах громади до купального сезону. За результатами обговорення даного питання комісія вирішила:

1. Затвердити місце масового відпочинку людей на водних об’єктах згідно з рішенням Ізяславської міської ради №22 від 20 травня 2014 року «Про визначення місця масового відпочинку населення на водних об’єктах м.Ізяслав».

2. КП «Житлосервіс» Ізяславської міської ради:

2.1. Організувати роботу щодо обстеження дна водолазним підрозділом аварійно-рятувальної служби з отриманням відповідних документів (паспорт підводної частини акваторії пляжу, акт водолазного обстеження дна акваторії пляжу, карта виміру глибин дна акваторії пляжу, акт про усунення небезпечних для купання предметів з дна акваторії пляжу).

2.2. Укласти договір на аварійно-рятувальне обслуговування з аварійно-рятувальною службою,  яка пройшла атестацію.

2.3. Обладнати місце масового відпочинку людей на воді згідно вимог Правил охорони життя людей на водних об’єктах України.

2.4. Організувати обладнання та функціонування рятувального поста на пляжі м. Ізяслав.

2.5. Обладнати місце масового відпочинку на воді стендами з правилами поведінки на водних об’єктах.

2.6. Вжити дієвих заходів щодо недопущення купання людей в необладнаних місцях.

2.7. Обладнати місця заборонені для купання табличками з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!».

2.8. Провести весняну санітарну очистку території міського пляжу, ремонт, фарбування наявного обладнання,  подачу питної води до початку сезону відпочинку.

2.9. Організувати  проведення лабораторних  досліджень на відповідність вимогам чинного законодавства води питної, води річки Горинь, піску на міському пляжі до відкриття сезону купання та щомісячно в період  сезону  відпочинку.

3. Організувати за участю працівників Ізяславського РС ДСНС у Хмельницькій області, відділу поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області з дислокацією в                 м. Ізяслав, ЗМІ та власників (орендарів) водних об’єктів регулярні патрулювання стихійних місць масового відпочинку людей на воді.

4. Відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської міської ради (Конончук Р.Б.):

4.1. Організувати проведення в учбових закладах онлайн уроків (семінарів, вікторин тощо) із залученням представників Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області, медичних працівників з питань дотримання правил охорони життя на воді та надання першої медичної допомоги потерпілим.

4.2. Обладнати в учбових закладах куточки «Безпека дітей на воді», «Правила надання першої медичної допомоги потерпілим на воді».

Виконавцям зазначених заходів до 03 червня 2021 року, надати інформацію про їх виконання Ізяславській міській раді.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на Ізяславський районний сектор ГУ ДСНС у Хмельницькій області (Шашок А.А.), заступника міського голови (Сложинський В.Л.).

 

2. Розглядаючи питання про стан готовності Ізяславської міської ради, підприємств, установ та організацій, розташованих на території громади, що мають у віданні ліси, до протипожежного захисту лісів у пожежонебезпечний період 2021 року та стану забезпечення пожежної безпеки населених пунктів розміщених у лісових масивах, слухали начальника Ізяславського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Шашка А.А., який довів до відома присутніх інформацію, що за період 2020 року на території громади виникло 14 пожеж у природних екосистемах, з них 12 пожеж сухої рослинності, 1 пожежа торфовища та 2 пожежі лісової підстилки на загальній площі понад 15 га. Станом на 27 квітня 2021 року на території громади виникло 9 пожеж в природних екосистемах.

Подальше підвищення класу пожежної безпеки на території громади може сприяти збільшенню кількості пожеж в природних екосистемах, спровокувати виникнення масштабних пожеж в екосистемах, у тому числі лісових пожеж, пожеж торфовищ, призвести до значних матеріальних збитків.

Відповідно до Класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019:2010 прогнозовані метеорологічні умови на території області з високою (4 класу) пожежною небезпекою є загрозою виникнення надзвичайної ситуації код 20610 (НС, пов’язана з пожежею на торфовищі), класифікаційні ознаки П.21, П.22, П.23, П.24 (наказ МВС від 06.08.2018 № 658), регіонального рівня (п.5 Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 368).

За результатами обговорення даного питання комісія вирішила:

 

1.З метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій в природних екосистемах, лісових масивах, пожеж торфовищ, сільгоспугідь, вжити заходів щодо забезпечення пожежної техніки необхідною кількістю паливо-мастильних матеріалів для своєчасного реагування, в тому числі за рахунок матеріальних резервів.

2.Ізяславській міській раді спільно з директорами  комунальних підприємств – лісокористувачів, ДП «Ізяславське лісове господарство», керівниками «Замкової виправної колонії (№58)» на території громади:

2.1.Привести у відповідність протипожежні розриви в лісових масивах;

2.2.Поповнити запас паливно-мастильних матеріалів на випадок надзвичайних ситуацій та гасіння можливих лісових пожеж.

2.3.Активізувати роботу щодо створення, оновлення мінералізованих протипожежних смуг в лісових масивах та місцях примикання їх до полів, випасів, городів відповідно до лісопроектної документації.

2.4.Передбачити та виділити кошти на придбання протипожежного інвентарю, обладнання, пристосованої техніки.

2.5.У разі недостатньої кількості пожежної та пристосованої техніки в комунальних підприємствах-лісокористувачах, організувати роботу щодо заключення угод на її залучення та створення необхідного запасу паливо-мастильних матеріалів.

2.7.Забезпечити постійне чергування відповідальних працівників на території лісового фонду з метою недопущення виникнення пожеж.

2.8.Заборонити протягом пожежонебезпечного періоду розведення багать у лісових масивах, випалювання трави та інших рослинних решток на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо прививають до лісових масивів і торфовищ.

2.9.Облаштувати зони відпочинку.

2.10.Забезпечити введення на період високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки тимчасових обмежень на відвідування населенням лісових масивів і лісопаркових зон та в’їзд до них автотранспортних засобів.

2.11.Зобов’язати власників та користувачів земельних ділянок утримувати в безпечному протипожежному стані території та вживати вичерпних заходів щодо запобігання виникненню пожеж та своєчасного їх гасіння на початковому етапі.

2.12.Забезпечити встановлення заборонних знаків про заборону в’їзду до лісових масивів в пожежонебезпечний період.

2.13.Вжити заходів щодо недопущення спалювання сухої рослинності, стерні, післяжнивних залишків.

2.14.Призначити відповідальних за протипожежний стан земельних ділянок та об’єктів, які межують з лісовими масивами незалежно від відомчої підпорядкованості.

3.Ізяславській міській раді:

3.1.Забезпечити село Півнева Гора пристроєм для оповіщення людей на випадок пожежі.

3.2.Вжити заходів щодо повного облаштування захисних протипожежних бар’єрів по периметру межування з лісовими масивами сіл Білотин та Комини.

3.3.Створити оперативний штаб для керівництва роботами при виникненні пожеж у природних екосистемах і оперативного реагування на них.

3.4.Розробити план евакуації населення у випадку виникнення пожежі в природних екосистемах, в якому окремо визначити відповідальних осіб за евакуацію населення, оповіщення людей та техніку, якою буде проводитися евакуація.

3.5.Розробити план взаємодії з ДП «Ізяславський ЛГ», ДУ «ЗВК (№58)», комунальними лісокористувачами, підрозділом ДСНС, сільськогосподарськими підприємствами по забезпеченню готовності до швидкого реагування та спільного гасіння пожеж у екосистемах.

3.6.Визначити заходи по тимчасовому відселенню населення з небезпечних територій та забезпечення його життєдіяльності при виникненні великих лісових пожеж.

3.7.Порушити клопотання перед Шепетівською РДА щодо повернення матеріального резерву Ізяславській міській раді для забезпечення заходів локалізації та ліквідації можливих надзвичайних ситуацій.

4.Відділу поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області з дислокацією в м. Ізяслав (Конончук П.П.), Ізяславському РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області (Шашок А.А.) вживати вичерпних заходів щодо притягнення до відповідальності за порушення чинного законодавства у сфері пожежної безпеки.

5.Виконавцям зазначених заходів щомісячно, до 01 числа, надавати інформацію про їх виконання Ізяславській міській раді.

6.Контроль за виконанням даного рішення покласти на Ізяславський районний сектор ГУ ДСНС України в області (Шашок А.А.), заступника Ізяславського міського голови (Сложинський В.Л.).

 

3. Розглядаючи питання про недопущення випалювання населенням сухої трави, залишків рослинності та побутових відходів, слухали  начальника Ізяславського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Шашка А.А. За результатами обговорення даного питання комісія вирішила:

1. Взяти під особистий контроль Ізяславської міської ради виконання протипожежних заходів на відповідних територіях.

2. Спільно з Ізяславським РС ГУ ДСНС України в області (Шашок А.А.) проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо недопущення випалювання населенням сухої трави, залишків рослинності та побутових відходів.

3. Відділу поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області з дислокацією в м. Ізяслав (Конончук П.П.), Ізяславському РС ГУ ДСНС України в області (Шашок А.А.) вживати вичерпних заходів щодо притягнення до відповідальності за порушення чинного законодавства у сфері пожежної безпеки.

4.Контроль за виконанням зазначеного рішення покласти на Ізяславський РС ГУ ДСНС України в Хмельницькій області (Шашок А.А.).

 

4. Розглянувши питання про стан готовності захисних споруд цивільного захисту на території Ізяславської міської територіальної громади, комісія вирішила:

1. Рекомендувати керівникам підприємств, установ, організацій (власникам, балансоутримувачам захисних споруд цивільного захисту) вжити вичерпних заходів щодо приведення захисних споруд в готовність до прийняття населення (розчистити підходи до підвалів, винести сміття та сторонні предмети, забезпечити справність освітлення, підготувати місця для сидіння тощо).

2. Під час коригування бюджету, при наявності коштів, передбачати видатки, спрямовані на проведення ремонтних робіт в захисних спорудах цивільного захисту комунальної форми власності та вжити заходів щодо покращення стану захисних споруд цивільного захисту з приведення їх в стан готовий до використання за призначенням.

3. Створити паперовий облік захисних споруд цивільного захисту, що перебувають на балансі міської ради (складення паспортів та облікових карток захисних споруд, внесення змін до книги обліку захисних споруд).

4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника Ізяславського міського голови (Сложинський В.Л.).

 

5. Розглядаючи питання щодо профілактичних дій по запобіганню виникнення пожеж місць залягання торфу, слухали  начальника Ізяславського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Шашка А.А. За результатами обговорення даного питання комісія вирішила:

1. Ізяславській міській раді:

1.1.  Вжити заходів щодо підтримання торфовищ у зволоженому стані.

1.2. Провести поділ торфовищ захисними ровами і каналами на ділянки площею до 10 гектарів.

1.3. Облаштувати місця водозабору безпосередньо біля торф’яників.

1.4.Порушити клопотання перед Шепетівською РДА щодо повернення матеріального резерву паливно-мастильних матеріалів Ізяславській міській раді на випадок надзвичайних ситуацій та гасіння можливих пожеж торфовищ;

1.5. Забезпечити щоденний моніторинг місць залягання торфу на території громади з метою недопущення виникнення пожеж або виявлення загорання на початкових стадіях, у разі виникнення пожежі терміново інформувати 13 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

6. Контроль за виконанням зазначеного рішення покласти на Ізяславський РС ГУ ДСНС України в Хмельницькій області (Шашок А.А.).

 

 

 Голова комісії                                                                  Сергій ШЛЕГЕЛЬ

 

Секретар комісії                                                                Олександр ЦИСЬ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь